III. B

Vítejte na stránce třídy 3. B

Leden2018

Pozdrav z Benecka

ZÁŘÍ 2017

(třídní učitelka Iva Čítková)

Výuka v týdnu 18.-22.9. 2017 probíhá podle platného rozvrhu 3.A ve třídě 3.A. Děti ze 3.ročníků, které nejedou na ozdravný pobyt, bude vyučovat paní učitelka Lucie Pokorná.

Vážení rodiče,

třídní schůzka se koná v úterý 5.9.2017 v 17:00 ve třídě 3.B. Po jejím skončení začne informační schůzka s rodiči, jejichž děti s námi cestují do Itálie. Na třídní schůzce se představí slečna vychovatelka Barbora Holá.

Organizaci 1. školního týdne naleznete na úvodní stránce školy.

Prosím o uhrazení 740,-Kč na třídní schůzce. Celková částka za pracovní sešity činí 536,-Kč a do třídního fondu 204,-Kč. Děkuji.

VZPOMÍNKA NA 1.TŘÍDU

Šumava - Nové Hutě 2016

7 den

Poslední den jsme se prošli z Kvildy až k nám, cestou jsme se zchladili v horském potůčku a pospíchali na karneval.

6 den

Při noční bojovce jsme se nemuseli bát, protože nás hlídali šumavští skřítkové.

5. den

V nohách máme 16 km, ale při zastávkách na Chalupské slaťi a v líhni pstruhů jsme si odpočinuli a něco zajímavého se dozvěděli.

4. den

Při dnešním orientačním běhu jsme nejenom stačili hledat stanoviště s úkoly, ale ještě jsme nasbírali:

3. den

Dnes jsme šli pěší túru na Churáňov. Cestou jsme viděli skokanský můstek a lanovku. Odpočinuli jsme si v místní cukrárně, kde jsme si koupili zmrzlinu. Pokračovali jsme k meteorologické stanici. Cestou jsme nasbírali plno hub.

2. den

Dnešní tvůrčí činnost: 

 - stopovaná

- lezení do koruny stromu

- domečky pro šumavské skřítky

- tvorba lodiček

1. den

Cestou na školu v přírodě jsme dobyli nejvýše položený hrad Kašperk, který nechal postavit Karel IV.

Vážení rodiče, v úterý 3.5. se s našimi prvňáčky vydáme na školní výlet na hrad Karlštejn. Sraz 7:20 před školou, v 7:30 odchod od školy. Návrat na oběd cca 13:15. Cena =200,-Kč (130,-Kč vstup + cesta). S sebou: vhodnou obuv na cestu pěšky, vhodné oblečení dle počasí (pláštěnku či nepromokavou bundu), batůžek na svačinku a pití, dle uvážení kapesné, čip na obědy. Prosíme o dochvilnost! Na opozdilce nemůžeme čekat, ujel by nám vlak. Zpozdíte-li se, dopravte a předejte nám, prosím, dítě na Hlavním vlakovém nádraží s platnou jízdenkou. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

Ve čtvrtek 28.1. děti dostanou své první POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ (výuka dle rozvrhu, vysvědčení se rozdává poslední vyučovací hodinu, na oběd odcházejí prvňáčci v 11:00).

V pátek 29.1. mají děti POLOLETNÍ PRÁZDNINY.

Hodně štěstí a zdraví do nového roku.

Vážení rodiče, naši prvňáčci již za sebou mají první čtvrtletí, orientují se v budově školy, znají své paní učitelky. PROSÍME VÁS, ABYSTE SE RÁNO S DĚTMI ROZLOUČILI VE VESTIBULU ŠKOLY A JIŽ NEVSTUPOVALI DO BUDOVY ŠKOLY. Děkujeme, že nám pomáháte zajistit bezpečí dětí ve škole a respektujete hygienické předpisy. Děkujeme, že své prvňáčky vedete k samostatnosti.

HALLOWEEN nejsou DUŠIČKY - vycházka na Slavín

Soutěžíme - dopravní výchova

Byli jsme na Václavském náměstí prohlédnout si sochu sv. Václava společně s kamarády z 1.A

Výlov

Čekání a těšení se na zlatou rybku. Vyloví rybáři, nevyloví ?!?

Je tu! Máme v rukou důkaz, že zlatá rybka existuje. Přejeme si 3 přání.

I želva může být ulovena.

Vyzkoušeli jsme si, jak obtížné je chytat ryby.

Rybářské modely nám padnou a sluší.

Už jsme kamarádi

Naše začátky

Hned po snídani jsme vyrazili na průzkum meziskalní soutěsky. Děti objevily skalní městečko. Večer jsme zakončili úžasnou taneční párty. Těšíme se, až zítra budeme spinkat ve svých postýlkách.

Dnes jsme hráli stopovanou za vodníkem Adličkem. Cestou jsme se zastavili u krmelce, kam jsme vysypali nasbírané lesní plody. Dnešní deštivé dopoledne jsme strávili hraním her a povídáním si o Zipym, který je naším kamarádem.

ŠVP - Lhotka u Mělníka

Náš první společný výlet, dojeli jsme všichni bez zdravotních problémů. Naobědvali jsme se, vybalili jsme si a šli jsme na procházku lesem, kde jsme objevili skalní městečko. Nejvíc nás bavilo procházet jeho uličkami..

(Více fotek naleznete v galerii 1.B)