V. B

Prosím všechny rodiče, kteří ještě neuhradili zálohu 3000,- za lyžařský kurz,

aby ji co nejdříve donesli do kanceláře školy.

Děkuji.

16. 10.

Zítra, tj. ve středu 17. 10. jdeme na komentovanou vycházku na Náplavku. Dnes jsem se dozvěděla info, omlouvám se proto za informace na poslední chvíli. S sebou jen baťůžek, svačinu, pití, čip na oběd. Sraz ráno v 7.55 před školou (děti odchází s p. ředitelkou), zpět normálně na oběd ve 12.30 hodin.

<<< A ještě vzkaz od p. uč. Rešlové - hlášená středeční písemka z geometrie se přesouvá na ČTVRTEK! >>>

mh


7. 10. Katedrála sv. Víta

Více fotek najdete ve fotogalerii.


Pá 12. 10. - přírodověda (příroda, nerosty)


3. 10. Tento pátek 5. 10. jdeme na vlastivědnou exkurzi na Pražský hrad - ve škole je zkrácený režim kvůli volbám. Sraz ráno v 7.55 před školou, návrat na oběd v 11.00 hodin, děti k vyzvednutí cca 11.30. Ve 12.00 musí být celá škola úplně vyklizená. S sebou čip, svačinu, pití, MHD.

mh


28. 9. Školní týden 24. - 27. září

Čj - PS: opakování 4. třída, vše do strany 6, UČ: 21/2,3  22/1,2,3 - slova významově souřadná / podřadná / nadřazená, synonyma / antonyma

- každou hodinu píšeme minutovku na shodu přísudku s podmětem

Vv, Sp - Máme nový systém hodnocení: děti mohou odevzdat svou práci na konci hodiny, pokud vše stihnou. Pokud ne, mají čas na odevzdání do dalšího týdne, resp. do příští hodiny Vv. Kdo neodevzdá v termínu, nesplnil zadání a má pak automaticky 5. Známka není za samotný výtvarný projev, ale za ne/odevzdání v termínu. Individuální domluva je samozřejmě možná dle potřeb.

- Na Tv budeme ještě za hezkého počasí chodit ven, prosím dejte dětem mikiny na ven.

- Moc děkuji paní Baňasové za nákup šanonů pro děti - veliká pomoc, děkuji!!!

- Vám všem děkuji za pochopení a skvělý přístup během našeho návratu (a zpoždění,...) ze školy v přírodě, byli jste všichni báječní! Příště pojedeme s jiným dopravcem, tak snad už to bude lepší. Díky!

MH


23. 9. Malá Úpa

Měli jsme se bezvadně! Měli jsme to nejkrásnější počasí, jaké jsme si mohli přát - hotel byl krásný a výborně se o nás starali. Vyšplhali jsme na Sněžku (ufff), projeli se vláčkem, zahráli si discgolf (že nevíte, co to je?), mlsali palačinky, měli turnaj v přehazované a skvělou diskotéku, užívali jsme si hřiště a trampolíny, hráli hry... I na učení došlo:-) 6. 9. ŠVP - září 2018

Termín: 17. – 21. 9. 2018, tj. opět od pondělí do pátku. V pondělí budeme odjíždět autobusem od školy (sraz v 8.00, 8.15 objezd), návrat ke škole v pátek kolem 13. hodiny. Tentokrát zamíříme na sever, jak bylo avizováno v červnu: jedeme do Krkonoš, budeme ubytovaní v Horském Hotelu Javor (Malá Úpa) http://hotel-javor.com/  Opět pojedeme společně V. A + V. B + 5 členů pedagogického dozoru včetně zdravotníka. Čeká nás krásný hotel se skvělým zázemím a vybavením pro děti, hory, výlety, příroda…

Cena: 2.500 Kč – peníze budeme vybírat V PONDĚLÍ 10. 9. na třídních schůzkách. Kdo se schůzek nemůže zúčastnit, prosíme o zaplacení v kanceláři školy nejpozději do středy 12. 9. 2018. Zároveň prosíme o závazné nahlášení těch, kdo s námi pojedou, abychom mohli zadat pokyny pro hotel, kvůli rozdělení dětí do pokojů, a to nejpozději do pondělí 10. 9. Kdo se výjezdu nezúčastní, zůstává ve škole a bude rozdělen do jiných tříd – upřesníme. Na třídní schůzce dostanete seznam potřebných věcí k pobytu, doklad o zaplacení a papír k vyplnění bezinfekčnosti.

Prosíme také o dodání POSUDKU O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI (s razítkem od lékaře) - kdo si ho bral domů na letní prázdniny kvůli táborům, nebo má již způsobilost prošlou.

MH

6. 9. Třídní schůzka 10. 9. od 17.00, třída V.B (2. patro vlevo)

- peníze na ŠVP 2500,- + informace k ŠVP

- třídní fond 400,- na školní rok 2018/2019

- potřebné papíry, dotazníky, podpisy, školní řád atd.

- elektronická žákovská knížka

- vaše otázky...

Těším se na vás, MH


6. 9. Pomůcky na Vv a Sp

ubrus na lavici (!!!), staré triko nebo košile na převlečení, 1x anilinky (ne vodovky), 3x  štětec (malý, střední, velký), kelímek nebo sklenice na vodu, hadřík, 1x balení špejlí, 1x černá tuš, suché pastely v krabičce, pastelky (pokud nemají v penále), 2x permanentní černý fix (tenký, tlustý), 2x lepidlo v tyčince (Kores), 1x žlutá klovatina, dobré nůžky (nejlépe dvoje: jedny velké, druhé na malé drobné věci), 1x jehla s velkým uchem, 1x vyšívací bavlnka, 1x školní barevné papíry

Pokud budeme potřebovat něco dalšího v průběhu roku, dám vždy včas vědět. Temperové barvy (tempery) nekupujte – vždy akorát vyschnou a ztvrdnou – budeme –li potřebovat, koupím je sama.

MH31. 8. Třídní schůzka

Milí rodiče, třídní schůzka se uskuteční v PONDĚLÍ 10. 9. od 17.00 v naší třídě V.B (2. patro vlevo). Bližší info a náplň schůzky ještě doplním. Těším se na setkání s vámi! 

MH


Vzpomínky na loňský školní rok: 

IV. B