Soutěžní odpoledne s názvem Myslivecký den

2. 10. se žáci ze 3. a 4. oddělení školní družiny zúčastnili soutěžního odpoledne s názvem Myslivecký den. Děti si mohly v družstvech vyzkoušet svoje znalosti a praktické dovednosti v oblasti myslivosti, loveckých zbraní, kynologie, fyzické zdatnosti a velmi oblíbené praktické střelbě.  Dále se mohly seznámit s trofejemi z paroží, se shozy či s živými dravými ptáky a loveckými psy. Velmi úspěšně nás reprezentovala dvě družstva.

100_3691.jpg

Celý článek..

Gargano 2012

Tímto bych chtěla za všechny žáky a celou Základní školu u svatého Štěpána poděkovat JUDr. Jaroslavu Novozámskému, generálnímu řediteli společnosti Alltoys a hračkářství Bambule, za jeho nejen finanční podporu při realizaci ozdravných pobytů v Itálii.

Díky jeho patronaci se každý rok může podívat k moři či do hor zhruba 80 žáků naší školy. Velké „Děkujeme“ patří také jeho pracovnímu týmu, který zajišťuje veškerý servis spojený s těmito výjezdy. Velmi si vážíme toho, co pro naši školu – naše děti  Jarda Novozámský s „Bambuláky“ dělají.

za vedení školy Jana Páčová

P9150052.JPG

Celý článek..

Pohár pražských škol ve fotbale

Naši kluci obsadili III. místo na fotbalovám turnaji škol!

DSCF2328.JPG

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

Celý článek..

Práce žáků ve výtvarné výchově

Výtvarná výchova v 6. třídě se u nás vyučuje částečně v angličtině metodou CLIL (Contend and Language Integrated Learning). Jedná se o propojení cizího jazyka s dalším vyučovacím předmětem. Prohlédněte si  ukázku v okně školy.

Sv.Vaclav___CLIL.jpg

Celý článek..

Slavnostní zahájení školního roku

Nový školní rok jsme slavnostně zahájili 3. září.

Nové prvňáčky přišla pozdravit místostarostka Prahy 2 Jana Duchková a tým autorů a herců z filmu Kozí příběh v čele s plyšovou kozou a hercem Miroslavem Táborským.

koza

Ocenění od společnosti SCIO

Naši žáci se pravidelně od roku 2008 účastní v rámci evaluace vzdělávacího procesu testování společnosti SCIO pravidelně s těmi nejlepšími výsledky.

Ve školním roce 2011/2012 byli naši žáci Zuzana Smetanová, Martin Bláha, Tomáš Novotný, Václav Berčík a Johana Rejmontová vyhodnoceni jako nejlepší v předmětech matematika a český jazyk v hlavním městě Praze mezi všemi žáky základní škol a víceletých gymnázií. Naše škola také získala Zlatý certifikát SCIO za rozsáhlou péči věnovanou hodnocení výsledků vlastní výchovně vzdělávací činnosti.

Tímto všem oceněným žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Školní hřiště

 Našeho krásného školního hřiště si žáci užijí v hodinách Tv, v kroužku sportovních her, o velké přestávce a v družině. Pořádá se na něm  v červnu Den dětí a školní akademie. 

__koln___h__i__t__.jpg

Některým dětem se ze školy vůbec nechce a tak ještě cestou domů zaskočí hodit aspoň pár košů. 

na_hristi.jpg

1. 11. začaly práce na opravě školního hřiště 

oprava sk.hriste_1.jpg

 

Celý článek..