41. ročník Pythagoriády

Srdečně gratulujeme Filipovi ze 7. třídy za krásné 2. místo ve 41. ročníku matematické soutěže Pythagoriáda. Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Celý článek..

Škola v přírodě III.A a III. B

Třeťáci se vrátili ze školy v přírodě v Břeclavi. Měli se báječně. Byli dvakrát na koupališti a také v lanovém centru. Užili si výlet do Vídně.

Další fotky uvidíte, když kliknete na Celý článek.

Celý článek..

Škola v přírodě I.A a I. B

Děti a paní učitelky dorazily z Bližné v pořádku, měli se krásně. Chodili na výlety, koupali se v Lipenské přehradě, hráli hry v lese.

Další informace a fotky zde (klikněte na Celý článek):

Celý článek..

Šachový tým v Soči

V obrovské mraveniště plné šachuchtivých děti se proměnilo luxusní letovisko u Černého moře Dagomys, ležící nedaleko olympijského Soči. Od 1. do 9. června se zde koná Mezinárodní mistrovsktví školních týmů, kterých se účastní celkem 98 čtyřčlenných družstev. 

Pozvání obdržel také Svatoštěpánský šachový A tým ve složení Štěpán, Karolína, Jáchym a Johanka, který reprezentuje nejen nás Svatoštěpánské a našeho zřizovatele Městskou část Praha 2 (VELKÉ DÍKY - za pomoc s úhradou letenek a podporu), ale celou Českou republiku.

Držte jim s námi pěsti. 

Celý článek..

Pohár pražských škol

Děvčata ze 6. a 7. třídy obsadila v turnaji v přehazované 3. místo.

Gratulujeme ke krásnému sportovnímu výkonu. 

Celý článek..

Projektový den - téma "Objevy a vynálezy"

Projektové dopoledne se vydařilo na všech 12 stanovištích. Na tom s číslem 10 se oba hrnčířské kruhy, strarý kopací i nový elektrický, nezastavily. Točilo se dvoj i trojručně a hlavně bylo hodně veselo.

Celý článek..

Sobota open

V sobotu pořádal DDM Prahy 2 sportovní den.

Ve sportovním areálu Hamr si mohly děti vyzkoušet

i sporty, které jsou velmi populární, ale na školách

se vyučují jen zřídka.

Zastoupení jsme měli ve všech sportech.

Nejúspěšnější byli starší žáci ve florbale - 2. místo,

mladší žáci obsadili 3. místo.

Velmi populární se stává beachvolejbal.

Zahrát si ho přišli naši bývalí žáci a ze současných

nás reprezentovala děvčata ze 6. třídy.

 A byla úspěšná.

I v posledním sportovním odvětví bedmintonu jsme měli zastoupení.

Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony

a vzornou reprezentaci školy i při víkendové akci. 

Celý článek..

Zájezd do Anglie a Skotska

V Británii jsme se měli výborně, počasí bylo fajn - v pondělí slunečno, v úterý typické skotské mraky. Viděli  jsme Londýn (a úžasná studia, kde se natáčel Harry Potter), Edinburgh a překrásnou skotskou vysočinu. Nechyběla ani příšera v jezeře Loch Ness. 

Ve středu jsme navštívili město St. Andrews ležící na pobřeží Severního moře. Fotografie jsou z procházky po pláži pod troskami rozsáhlé středověké katedrály a z prohlídky zříceniny hradu ze 13. století.

Navštívili jsme také palírnu whisky Glenturret Distillery. Byli jsme ubytovaní v rodinách a mohli tak trénovat angličtinu.

Celý článek..

Ostravský koník

Nová Karolína? Karolína 12. na turnaji v Ostravě.

Výsledky na: http://chess-results.com/tnr349973.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=60

Celý článek..

Seznam přijatých uchazečů do prvních tříd

Vážení rodiče,

v odkazu naleznete seznam přijatých uchazečů do prvních tříd pro školní rok 2018/2019. Prosíme všechny zákonné zástupce přijatých dětí, aby si vyzvedli rozhodnutí o přijetí v kanceláři školy v termínu 2. - 17. 5. 2018.

Vzhledem k tomu, že nejsme schopni z kapacitních důvodů vyhovět žádostem o přijetí všech uzachečů, je pro nás velmi důležitá zpětná vazba v případě, že je Vaše dítě přijato a rozhodli jste se preferovat jinou školu. Budeme vděčni za tuto informaci v co nejkratším termínu.

Pokud evidenční číslo Vašeho dítěte v seznamu nenaleznete, znamená to, že nebylo přijato a rozhodnutí Vám bude doručeno poštou do vlastních rukou.

Děkujeme Vám za spolupráci a trpělivost.

VÝSLEDKY

Celý článek..