I. B

Samostudium od 11. 3. 2020

WhatsApp - tel. 777 070 348


Učení I.A + I.B (9. - 10. 3.)

Pís: vše do str. 27 + str. 32

Slab: vše do str. 50

M: str. 28/ 1, 2, 4   str. 29/3, 4, úkol se spirálkou

V prvouce jsme se věnovali jarním květinám a střídání ročních období - vypracovali jsme několik listů do portfolia. Naučili jsme se luštit jednoduché obrázkové sudoku. V angličtině jsme procvičovali části těla, barvy, počítání do 10, porozumění mluvenému slovu a jednoduchým příkazům.

A pak nám zavřeli školu...Děti si dnes domů odnesly všechno učení, dostaly i nový díl Písanky (3).


Lyžařský kurz - penzion Arnika, Hrabětice, Janov nad Nisou (ski areál Jizerky)

Moc zdravíme všechny rodiče i spolužáky z Janova nad Nisou. Máme se dobře, lyžovali jsme dopoledne i odpoledne a skoro všem to už výborně jde. Ubytování v penzionu Arnika je moc hezké a výborně nám tu vaří. 

Návrat v sobotu 14. 3. kolem 14 hod. (bude upřesněno).

J. Pánková


6. 3. Učení na hory

Lyžaři s sebou potřebují PÍSANKU, MATEMATIKU a PENÁL. Vše si včera odnesli ze školy domů.

Pro nelyžaře platí DÚ na pondělí, PÍS 23/1,2.

MH


4. 3. Třídní fond

Výhledově prosím všechny o 200,- do třídního fondu na 2. pol. šk. roku 2019/2020. Peníze můžete postupně posílat po dětech nebo se stavit osobně ve třídě, ideálně ráno před hodinou nebo dpoledne po vyučování. Děkuji! MH


3. 3. Info

- středa 4. 3. - třetí hodinu se na nás přijdou podívat děti ze školky

- čtvrtek 5. 3. - knihovna, beseda o pohádkách, kartičky s sebou

- pátek 6. 3. - plavání

-----------------------------

Příští týden (8. - 14. 3.) bude část dětí na lyžařském výcviku. Zbytek třídy bude spojený s dětmi z I.A , budeme se učit podle našeho rozvrhu (I.B). Na většinu hodin budu mít děti já a bydlet budeme normálně v naší třídě. V týdnu se budeme klasicky učit, takže kdo nejede na hory, chodí do školy, vše platí jako v běžném režimu.

- úterý 10. 3. - po delší době přijdou studentky z PedF UK

- pátek 13. 3. - NENÍ PLAVÁNÍ (lekce je zrušená, nejsme všichni).

MH28. 2. Urgentní !!!

Dnes jsem dala několika dětem nový papír - Posudek o zdravotní způsobilosti k účasti na akcích školy. Prosím podívejte se, zda vaše dítě tento papír v baťůžku má a pokud ano, potřebuji ho obratem potvrdit od lékaře a přinést do školy. Posudky, které jste odevzdali, nejsou v pořádku, resp. chybí jim některé náležitosti, které v posudku musí být. Proto jsem dávala na začátku roku dokument, který vytvořila škola - zde je vše: lyžařský kurz, kurz plavání i ŠVP. Na některých posudcích od lékaře je pouze ŠVP nebo jen letní tábor. To nestačí. Prosím obratem doručte do školy, bez posudku dítě nemůže odjet na lyžařský kurz ani chodit na plavání. Děkuji za spolupráci!!! 

MH


27. 2. Papíry na lyžařský kurz

Dnes děti dostaly 2 papíry - potvrzení o bezinfekčnosti (odevzdává se zpět do školy s datem odjezdu) + seznam věcí na kurz. Prosím vydolujte z aktovek...:-)

MH


Prosíme o 1x krabičku kapesníků do třídy, děkujeme!

MH


Týden 24. - 27. 2.

Čj: slab. do str. 47, pís. do str. 19 + 24 - 26 Máme nové písmenko Z. Lehce jsme dnes začali povídání o knížkách, ale hodně dětí dnes chybělo a někdo si knížku zapomněl úplně. Knížky jsme nechali ve škole a budeme pokračovat v pondělí - už snad všichni! Měli jsme třídní kolo recitační soutěže a odhlasovali jsme dva zástupce, kteří reprezentovali třídu ve školním kole. Sebehodnocení za měsíc únor doděláme v pondělí.

M: do str. 23 + sloupečky každý podle své rychlosti. V matematice počítáme do 17, někdy řešíme i hodně zapeklité příklady.

Prv: Třídění odpadu, recyklace. Povídali jsme si také o virech a bakteriích, prevenci a opatřeních, jak se bránit před nemocemi. V pátek jsme navštívili Národní muzeum a zde program Hrajeme si v Panteonu.

Aj: Nová slovíčka - animals (cat, dog, horse, goat, hen, chicken, sheep). Uč str. 22-23, PS str. 21.


27. 2. Připomínám PÁTEČNÍ sraz ráno před školou, odcházíme v 7.55 !!! S sebou baťůžek, svačinu, pití, čip. Aktovky nebereme, na víkend nebudou úkoly. Končíme podle rozvrhu. MH


26. 2.

DÚ dnes: M 23/1, 2 + dobrovolné str. 20 - 21

--- Na zítřek (ČTVRTEK) prosím, aby si každý přinesl jednu oblíbenou dětskou knížku, kterou dítě zná - četli jste ji společně nebo dítě samo, atd. Zkrátka přinést oblíbenou knížku, kde je i nějaké čtení, ne jen obrázky. Zítra si o knížkách budeme povídat. ---

V pátek není plavání - čeká nás program v Národním muzeu. Sraz v 7.50 před školou, odcházíme rovnou. S sebou baťůžek, svačinu, pití, čip. Učení si děti nechají ve čtvrtek ve škole. Zbytek pátku se učíme normálně (program je pouze na 1 hodinu). Vstupné zaplatím z fondu.

MH


13. 2. Pokusy v prvouce

V prvouce jsme měli kapitolu o různých vlastnostech materiálů, jako jsou plast, kov, dřevo, sklo. Ve skupinkách jsme zkoušeli, zda předměty plavou, nebo klesají ke dnu a zkoušeli jsme vymyslet, proč to tak je. V poslední hodině jsme zase zkoušeli různou propustnost materiálů (lili jsme vodu skrz kapesník, látku, plast, voskovaný ubrousek, atd.). Také jsme se hodně učili o odpadu, jeho třídění a  jeho dalším využití. Vše si zkoušíme a učíme se zaznamenávat do tabulek, grafů apod. Děti pokusy moc baví a pořád se mě někdo chodí ptát, co budeme zkoumat příště. Takže pokusy ještě nekončíme a po prázdninách si je ještě užijeme...


13. 2. Valentýnské dárečky

...většinou pro maminky, pssst:-)


PÁTEK 14. 2. - plavání


Úkoly tento týden

ÚTERÝ: M 17/3,4, AJ (skupina 2 - p. uč. Hrb.) - ukázat doma prac. sešit + str. 20/1 (dokreslím zvíře do řady)

STŘEDA: M 19/1,2

ČTVRTEK: Dnes si děti vzaly vše domů (PÍS, SLAB., M) - zítra z toho nebudeme nic potřebovat, pouze penál. Dnes bez úkolů.

PÁTEK (úkoly na prázdniny): SLAB 43,  PÍS 11, 12, 13, 15  M 18/3, 19/3,4 + dobrovolné sloupečky +učit se BÁSNIČKU

mh


Beseda o básničkách v knihovně


Pár fotek z plavání

https://photos.app.goo.gl/HDz5pWLnmVH8rzUG7


Dnešní plavčo

Plavání dnes proběhlo moc dobře, děti byly moc šikovné a bály se jen malinko, většina vůbec:-) Byly rozřazené do 4 družstev a příště už začnou trénovat naplno. Lekce trvá 45 minut, fotky dodám:-) Z dneška jen několik drobností na doladění:

- Kluci musí mít upnuté plavky typu trenýrky na tělo nebo slipy, NE plandavé plavky. Volné plavky jsou zakázané, prosím kupte jiné.

- Holky musí mít koupací čepice (geniálně se osvědčila koupací čepice na dlouhé vlasy, kterou koupila maminka Stellinky!!! - https://www.youtube.com/watch?v=A08I27ZeG5s&fbclid=IwAR3y2vLdtcqsjqV83aAs6DSbB9nnTHjsjyfXA6RZJxlXJGzH1jXl7j5R8BU). K dostání v plaveckých potřebách, název Smart Cap.

- Ručník je nejlepší tenký sportovní ručník např. z Decatlonu, protože je velký (děti se do něj mohou zabalit) a výborně skladný.

- Gumové boty nejsou nutné.

- Ručník, plavky, brýle a šampón je nejlépe dát do samostatné igelitové tašky. Děti jdou do sprchy rovnou s touto taškou a polovina z nich tak nezapomene polovinu věcí ve skříňce...Tašku si pak nesou i k bazénu, protože sprchy musí zůstat prázdné. V rukou se jim to dnes špatně neslo a cestou ztrácely věci. Tašky nám ušetří spostu práce. Děkuji! MH


Týden 3. - 7. 2.

Čj: PÍS vše do str. 8 + str. 14, SLAB vše do str. 39. Máme nové písmenko R, píšeme delší slova psacím písmem. Učíme se klást správné otázky. Těšíme se na psaní perem!

M: do str. 15. Krokujeme do schodů, bojujeme s (matematickými) hady.

Prv: str. 38, 42. Zabývali jsme se různými materiály a tříděním odpadu. Příští týden nás čekají pokusy s vodou.

Aj: prac. sešit do str. 18. Naučili jsme se frázi I´ve got (Já mám...) a používali jsme ji v různých větách. Dokola procvičujeme barvy, počítání, pozdravy a části těla. 

V pondělí jsme byli lézt v Boulder Baru, což se všem moc líbilo. Nebál se nikdo! Pak jsme se prošli po Stromovce a vyřádili se na hřišti. Ve čtvrtek jsme dostali krabici plnou různých druhů exotického ovoce, o kterém jsme si povídali. Příští týden nás o něm čeká ještě pracovní list do portfolia. V pátek jsme byli poprvé plavat - info v samostatném bodě. 

ÚKOL: Ve čtvrtek jsme byli v knihovně a povídali jsme si o tom, co jsou to básně, básničky, verše a rýmy. Děti mají za úkol naučit se zpaměti libovolnou básničku - měla by být delší, alespoň na 6 řádků. Mohly si na to včera půjčit knížku v knihovně, popř. vyberte nějakou básničku z knížky, kterou máte doma. Téma jakékoli, o zvířatech, o zimě, cokoli. Básničky děti přednesou ve třídě v týdnu po prázdninách, do té doby by je tedy měly umět.

TERMÍNY: 

- PÁ 14. 2. PLAVÁNÍ

- TÝDEN 17. - 21. 2. JARNÍ PRÁZDNINY

- 24. - 26. 2. RECITACE BÁSNIČEK

- ČT 27. 2.  ČTENÁŘSKÁ DÍLNA (upřesním)

- PÁ 28. 2. NENÍ PLAVÁNÍ (jarní prázdniny bazénu)

- PÁ 28. 2. NÁRODNÍ MUZEUM - Program Hrajeme si v Panteonu

- ČT 5. 3. KNIHOVNA

- 8. - 15. 3. LYŽAŘSKÝ VÝCVIK (část dětí)


Plavání 7. 2.

Zítra se budeme první hodinu učit (čtení + psaní), DÚ na zítřek děti nemají. Děti si dnes mohly nechat penály a učení ve škole, jinak je potřeba přinést si penál. Zítra budeme odcházet již v 9.00, abychom vše v klidu stihli, jedeme tramvají. Plavání je od 9.45 do 10.30 + oblékání. Pokud si budete chtít děti vyzvednout hned po plavání, buďte prosím na místě včas, cca 11.00, čekat nemůžeme. Poté se vracíme zpět do školy, děti jdou rovnou na oběd + družina. 

S sebou baťůžek, ručník, plavky, koupací čepicI (hlavně holky!!!), možné jsou plavecké brýle, igelitka/sáček na mokré věci, svačina, pití, čip, penál. Žádné peníze děti nepotřebují.

VŠICHNI BUDOU MÍT ČEPICI NA VEN. 

https://www.bazenaxa.cz/kontakt.htm

MH


Info 5. 2.

- Zítra (tj. čtvrtek) jdeme do knihovny (9-10hod.), s sebou knížky a průkazku, sraz ráno ve třídě.

- Na výpisu vysvědčení se nedopatřením neobjevila Hudební výchova a známka z ní, za což se omlouvám. Všechny děti mají z Hv jedničku. Výpis nebudeme znovu tisknout, ale na konci roku děti dostanou originál vysvědčení i s hudební výchovou. Omlouvám se za chybu.

- Je možné udělat změny v kroužcích (II. pololetí), ale je třeba změnu vyjednat jednak s vyučujícím daného kroužku, stejně jako s p. uč. Zetnerovou, která kroužky organizuje. Ta vám také řekne správné platební údaje apod. Můžete ji kontaktovat mailem či osobně dle konzultačních hodin, viz webové stránky školy.

- Již brzy budou moci některé děti začít psát v Písance perem. Kdo tedy ještě nemá, prosím kupte. Přimlouvám se za gumovací pero zn. Pilot (+vyměnitelné náplně), popř. pero značky Stabilo (+ zmizík a bombičky). Pilot mi přijde o fous lepší, dá se snadno gumovat, je-li třeba. Stabilo je zase lepší pro ty, kdo ještě válčí se správným úchopem (pozor na to, abyste koupili pero s označením R, tj.pro praváky.) Náplně či bombičky budou pro všechny MODRÉ.

- Mám u sebe Žk, dětem rozdám zítra.

- DÚ dnes: SLAB 38/ žlutý puntík + někdo písanka (lístečky)

MH

 


Pondělní výlet se vydařil!

Více fotek ve fotogalerii I.B - Únor ve škole.


Pokusy v prvouce

Zkoumáme vlastnosti různých materiálů. Více fotek ve fotogalerii.


Úkoly na prázdniny

1. SLABIKÁŘ - každý den alespoň 10 minut číst, cokoli do str. 35

2. PÍSANKA - dokončit lístečky + vše na str. 7

3. POPOVÍDAT si doma o vysvědčení a sebehodnocení za leden (v Žk).

4. Hrát si, lyžovat, běhat, šplhat po stromech, trochu zlobit, zkouknout pohádku, odpočívat...

V pondělí ráno sraz v 8.00 před školou - baťůžek s oblečením jako na Tv, náhradní ponožky, svačina, pití, čip na oběd. Penál ani učení nebereme.

MH


Info

Milí rodiče, děkuji vám za dnešní milá setkání v rámci společných schůzek, bylo moc zajímavé poslechnout si informace i z druhé strany, tj. od vás. Dnes jen pár hlavních organizačních věcí. 

- ČTVRTEK 30. 1. - vysvědčení - učíme se dle rozvrhu, rozdáme si první vysvědčení. Je to pouze výpis z vysvědčení, můžete si ho tedy nechat doma, není to originál - ten děti dostanou až na konci roku. Končíme o fous dříve, na oběd jdeme již v 11.15. S sebou normálně aktovku, učení, Žk.

- PÁTEK 31. 1. - PRÁZDNINY

- PONDĚLÍ 3. 2. - Sraz před školou v 8.00, děti z ranní družiny si vyzvednu. Pojedeme tramvají do Holešovic do Boulder baru - leze se na nizoučké stěny bez jištění, padá se do měkkých matrací. https://www.boulder.cz/ Lezení je pod vedením instruktorů a jsou zvyklí i na děti z MŠ, takže nemusíte mít vůbec strach, děti to bez problémů zvládnou. S sebou pohodlnné oblečení jako na Tv, boty nejsou třeba, stačí ponožky, svačina, pití, čip. V cca 11.30 budeme zpět na tram zastávce Štěpánská (ze směru od Karlova náměstí), zde bude možné si děti vyzvednout, pokud nejdou na oběd (ten kdyžtak odhlašte). Jinak s dětmi půjdu pěšky do Sokolovské na oběd, kde si je pak přebírá paní družinářka. Peníze neposílejte, vstup na lezení zaplatím z třídního fondu. Pokud máte možnost a nechcete děti na lezení posílat (např. jsou po nemoci), nechte je klidně doma a pouze mi to do neděle napište mailem, ať vím, na koho nečekat.

- ÚT, ST - učíme se normálně beze změn

- ČTVRTEK 6. 2. - knihovna, s sebou kartičky a knížky na vrácení. Sraz klasicky ráno ve třídě, knihovna je od 9.00. Čeká nás beseda o básničkách a poezii.

- PÁTEK 7. 2. - PLAVÁNÍ. V pátky s sebou děti nemusí nosit aktovku, ale jen batoh s penálem, Žk, čip + věci na plavání (ručník, plavky, mýdlo, koupací čepice - holky!!!, sáček/igelitka na mokré věci, svačina, pití). Učit se budeme vždy 7.55 - 9.30, pak odchod na tramvaj. Vracíme se na oběd + odpolední družina. Děkuji maminkám za nabídku pomoci s organizací, poprvé to vyzkoušíme sami a kdyžtak dám vědět.

MH


Klubíčka

Neměl by, prosím, někdo možnost přinést nám do třídy klubíčka vlny? Na barvě ani tloušťce nesejde, ani to nemusí být celá klubka, klidně zbytky. Není potřeba kupovat, v duchu recyklace myslím spíš, jestli se někde někomu neválí něco, co my bychom využili:-)

MH

   


--- !!! Prosím všechny o pečlivou

kontrolu hlavy a vlasů dětí - VŠI !!! ---


Víte, co je největší hit u nás ve třídě?

MAZAT TABULI !!!

Sovičkové tvoření


Úkoly na víkend

Dnes mnozí trvali na domácím úkolu na víkend (jsem v tom tentokrát vážně nevinně) -  děti si vzaly domů sloupečky z matematiky. Můžou jich spočítat kolik chtějí, je to čistě dobrovolné. Přivádí mě to k zavedení dobrovolných úkolů - budu mít pro děti nachystané procvičovací karty, které si budou moci samostatně brát, budou-li chtít. Povinné domácí úkoly zůstávají ty, které jsou zapsané v úkolníčku.

Pěkný víkend! MH


Týden 20. - 24. 1.

Čj: PÍS do str. 31, SLAB do str. 32

M: 2. díl str. 5, 8, 9, 10 + sloupečky 1-6, rychlíci 7-...)

Prv: str. 52 - 63 + pracovní listy - hodiny

Aj: do str. 14

Máme nová písmenka D, K, V, dovedeme přečíst celé věty. Zítra dokončíme 2. díl písanky, v pondělí začneme s novou. V matematice jsme začali nový díl učebnice a máme nové prostředí - Autobus. Počítáme při něm cestující, kteří jezdí na trase U Fazoláku - U umyvadla, U schodů, U stolečku. Máme i opravdové zastávky! V prvouce jsme hodně trénovali hodiny a orientaci v kalendáři. Při tělocviku jsme hráli míčové hry, ve světě práce jsme vyrobili šiškovo - vatové sovičky. Vata všude...Hrajeme také novou hru proti paní učitelce, správnými otázkami (na které smí paní učitelka odpovídat pouze ANO x NE) zjišťujeme, jaký předmět se skrývá v tajuplné krabičce...Zatím je to 1:1 ! Stihli jsme několik pracovních listů do portfolia.

- Připomínám ÚTERNÍ konzultace v čase 12.30 - 18.00.

- Přineste také objednávkové listy z katalogů knížek, kdo má ještě zájem, nejpozději v pondělí.

- Hudební nástroje NENÍ potřeba nosit do školy - flétny, ukulele a jiné nechte prosím doma!

MH


Týden 13. - 17. 1.

Čj: PÍS do str. 22, SLAB do str. 23

M: do str. 64, + příklady na + i - do 10

Prv: str. 52 - 55, str. 58 - 63

Aj: do str. 13

Píšeme slabiky i jednoduchá slova psacím písmem. Máme nové písmenko N. Čteme celé věty, někdo už opravdu krásně - pokuste se doma každý den alespoň chvilku číst, ne všem dětem to jde úplně hladce, někdo ještě válčí i se samotnými písmenky. Skládáme slova z písmen i slabik, hráli jsme hru na lovce perel. V tělocviku jsme závodili s medicimbalem, šplhali jsme na žebřiny, běhali jako různá zvířátka a skákali jsme přes propast. Ve výtvarné výchově jsme vyčarovali krásné obrázky voskovkami, anilinkami a solí. Tvořili jsme společnou skládanou mandalu.

Termíny:

ÚT 28. 1. - pololetní konzultace 12.30 - 18.00

ČT 30. 1. - vysvědčení za 1. pololetí

PÁ 31. 1. - pololetní prázdniny

PO 3. 2. - celodenní akce mimo školu, překvapení

ČT 6. 2. - knihovna

PÁ 7. 2. - začíná plavání

--- PROSÍM OPĚT O KONTROLU VLÁSKŮ, VŠI!!! ---

MH


16. 1. je termín odevzdání půjčených knížek do knihovny - vraťte prosím tentokrát sami.

MH


Týden 6. - 10. 1.

"Paní učitelko, proč nám dáváte ty otázky? Proč se nás pořád na něco ptáte? Vy to jako NEVÍTE? Vy jste snad nechodila DO ŠKOLY???" :-) Jsou to broučci...

Čj: písanka str. 16, 17, 19, slabikář vše do str. 19

M: str. 58, 59, 60, str. 61/1

Prv: str. 60 a 62 celé, str. 52/2

V prvouce jsme se věnovali koloběhu času a kalendáři, učíme se hodiny. Bez kontroly na hodinkách  poznáváme, jak je dlouhá jedna minuta. Dělali jsme pokus s borovicovými šiškami, zpracovali jsme několik listů do portfolia. V tělocviku jsme hráli na honěnou s kolíčkem na tričku, také na rybičky a rybáře a skákali jsme gumu. V různých předmětech (při různých aktivitách) se učíme pracovat ve dvojicích, stejně jako ve skupině. Bereme ohledy na ostatní, nesoutěžíme, ale pomáháme si. Hodně trénujeme psací písmo, známe písmenka domečková, komínová a sklepová. Luštíme různé záhady a hlavolamy. V pondělí jsme si povídali o Třech králích. Vyrobili jsme nádherné obrázky eskymáků při hodině výtvarky. Hodně se také věnujeme sebehodnocení, vyjádření svých vlastních pocitů a emocí, používám různé formy kritického myšlení. Hodně si povídáme o tom, jak lidé žili dříve a jak je to teď. Jde nám to skvěle a já děti moc chválím, pracují opravdu naplno. Tak zase v pondělí!

MH


Led(n)ové tvoření...


K + M+ B 2020


Termín konzultací - leden

Milí rodiče, pojďme se potkat! V ÚTERÝ 28. 1. nabízím konzultační odpoledne/neformální třídní schůzky. Pokud máte zájem se potkat, popovídat si o dětech, prohlédnout si portfolio nebo se jen chcete na cokoli zeptat, přijďte prosím kdykoli v čase od 12.30 do 17.00 hodin do naší třídy, kde se vám budu individuálně věnovat tak, jak přijdete. Schůzka není povinná, žádné zásadní organizační věci řešit nebudeme. Setkání je myšleno spíše jako vzájemné sdílení mých a vašich postřehů o dětech k tomu, aby ve škole pracovaly co možná nejlépe a aby jim bylo ve škole dobře. Těším se!

MH


Týden 6. - 10. 1. 2020

- Přinést oblečení na Tv, kdo si odnesl na vyprání. POZOR, ZMĚNA již od tohoto týdne: tělocvik ve středu bude učit nový pan učitel André Rédr, Tv v pátek budou mít děti se mnou.

- Drobné změny v rozvrhu již teď - konec vyučování platí dle starého rozvrhu, změny jsou jen v přehození některých hodin. Děti dnes domů dostaly nový rozvrh, můžete nalepit/přepsat v Žk.

- Od února budou mít děti novou paní učitelku/družinářku místo p.uč. Terezky Vodňanské. Novou paní družinářku již máme, děti se s ní dnes potkaly. Čeká je teď zvykací měsíc - budou mít paní družinářky obě současně, aby si na sebe vzájemně zvykli.

- Od února začneme chodit na plavání, výuka v pátek tomu bude přizpůsobená. Plavání je součástí hodin Tv, je zdarma a platí pro všechny.

MH


Krásné Vánoce přeje I.B

Více fotek najdete ve fotogalerii.

MH


Týden 16. - 20. 12.

Čj: písanka vše do str. 14 + číslice na str. 32, slabikář vše do str. 19. Máme nové písmenko J.

M: vše do str. 57

Prv: vše do str. 35

Četli, psali a skládali jsme spoustu nových slov, která již zvládneme přečíst i s novým písmenkem J. Je jich opravdu hodně! V matematice jsme skládali z dřívek geometrické obrazce a dělili celek na části, krokovali jsme do záporných čísel. Prakticky procvičujeme násobky. Vyplnili jsme několik pracovních listů do portfolia (Vánoce, Betlém, advent, délky slabik). Dnes jsme hráli paměťovou hru na zapamatování slov, psali jsme slova na tabulky. V angličtině jsme se naučili koledu We wish you a merry Christmas a slovíčka christmas tree, snowman, present, star. V hudební výchově jsme se učili koledy. A hodně jsme vyráběli, stříhali a patlali, třpytky máme i ve svačině... Dnes jsem dala dětem domů oblečení na Tv na vyprání.

V žákovských knížkách najdete jejich i moje hodnocení za prosinec.

DOMÁCÍ ÚKOLY: Domů si dnes děti vzaly písanku a slabikář na prázdniny. V písance mají zalístečkováno, co mají přes prázdniny udělat (3 stránky). Ve slabikáři prosím číst vše do str. 19, sami nejlépe uslyšíte, co dětem dělá problémy. A v lednu se zase pustíme do práce!

MH


Pátek 20. 12.

Zítra se sejdeme ve třídě jako vždy. V 8 hodin půjdeme společně na zpívání koled na schodech naší školy (uvnitř), kde se sejde celá škola a společně si zazpíváme nejznámější koledy. Ve třídě nás pak bude čekat společná práce, rozdávání dárečků a ochutnávka dobrůtek. Na oběd půjdeme již v 11.15, konec vyučování je tedy o fous dřív. Pokud tedy vyzvedáváte děti již po obědě, přijďte si pro ně, prosím, již na 11.30 hod. Zítra s sebou děti nemusí mít učení, stačí jen penál a malý baťůžek, ve kterém si děti odnesou malé překvapení od dětí pro vás...Pssst, přísně tajné! Písanky ze dneška jsou až na leden.


Info na tento týden

- Ve čtvrtek ráno jdeme do knihovny. Nechte, prosím, aktovky na lavici před naší šatnou a sejdeme se rovnou před školou. Děti se nemusí svlékat, jdeme hned! Knížky na vrácení a kartičku s sebou!

- V pátek připomínám vánoční zpívání, besídku s tvořením, dobrůtkami a d