II. B

Vítejte na stránce třídy II. B

Školní rok 2019/20

Třídní učitelka: Iva Čítková

www.uschovna.cz/zasilka/NS9Y42YLT9H4GWHU-2ZF

AKTUALITY: 

29. 11. V 16:30 HOD. =>

KRÁTKÁ TŘÍDNÍ SCHŮZKA S INDIVIDUÁLNÍMI KONZULTACEMI

19. 12. v 17:00 hod. Proběhne každoroční  vánoční setkání v kostele svatého Štěpána

 

Celý školní rok nás bude provázet knížka Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva, podle níž jsme se rozdělili na 4 barevné posádky.

Listopad

15. 11. Naše třída měla možnost navštívit pracoviště Přírodovědecké fakulty, kde si žáci vyzkoušeli pozorování pod mikroskopem. Proteiny, které jsme viděli, jsme dokonce vyrobili po návratu do školy. Modely se všem náramně povedli.

  

ŘÍJEN

V prvním říjnovém týdnu jsme odjeli na adaptační pobyt do Pluhova Žďáru. Cílem pobytu bylo se navzájem lépe poznat a seznámit se se životem na venkově.  Pozorovat podzimní práce v sadu, na poli, na zahradě. Bylo super, že jsme mohli opakovaně navštívit místní zemědělské družstvo, kde jsme v karvíně i vepříně pozorovali práci všech, kteří se starají o hospodářská zvířata. Také jsme hodně sportovali, poušteli draka a provozovali turistiku pěší výlet na Červenou Lhotu  (cca 8 km) 

ZÁŘÍ

Tématická vycházka poznáváme oklí naší školy, Václavské náměstí socha sv. Václava.

19. 9. Dopravní výchova Muzeum Policie

Ukázka CANISTERAPIE, která se nám moc líbila a byla pro nás moc poučná.

Vážení a milí rodiče, chtěla bych vás informovat, že 1. třídní schůzka naší třídy se bude konat dne 4. 9. 2018 v 17.00 ve třídě I.B.

Do té doby prosím zbytečně nepořizujte pomůcky a další vybavení pro vašeho prvňáčka, protože vše potřebné společně probereme na schůzce. Přeji vám příjemné strávení posledního prázdninového víkendu a moc se na vás a především na vašeho prvňáčka těším. S pozdravem, Iva Čítková.