V. A

Vítejte na stránce třídy V.A.

Školní rok 2019/20

Třídní učitelka: Michaela Kocourko

neděle 5.4. - Milé děti, vážení rodiče! vzhledem k tomu, jak jste šikovní a všichni jste se už zaregistrovali na stránkách Školy v pyžamu, učivo budu rozepisovat podrobně tam. Zde najdete týdenní plán (jen pro jistotu, kdyby stránky Školy v pyžamu nešly otevřít). Věřím, že přesun na Pyžamo usnadní práci vám, děti,  a nebude vyžadovat tak velkou účast Vás, rodičů. Velmi vám děkuji za spolupráci. Kdyby bylo cokoli potřeba, ozvěte se.

neděle 29.3. - Moji milí páťáci, vzhledem k přetíženosti našeho webu, ale především z důvodu přehlednosti učiva, úloh a možnosti online hodin (že bychom se po dlouhé době konečně viděli:-)) bych ráda přesunula naše mimoškolní učení na portál "Škola v pyžamu". Aplikace funguje v PC i mobilních telefonech (v PC použijte prohlížeč Google Chrome, nefunguje v Exploreru). Otevřete si, prosím, tento odkaz: http://www.skolavpyzamu.cz/errjc a klikněte na "vytvořit si nový účet" (jméno např. pepik.krtecek, heslo krtecek). Tím se vám otevře přístup do naší online třídy. Ovládání "Školy v pyžamu" je velmi jednoduché, umožňuje nám nahlížet do vašich prací (stačí vložit foto z telefonu), opravit potřebné,napsat komentář, virtuálně se setkat aj. V případě problému s přihlášením, volejte, pište, však víte. Pokud by někdo z vás neměl přístup k PC nebo telefonu s internetem, dejte mi vědět. Učivo budu samozřejmě ukládat i sem, na třídní web.  Určitě to spolu, moji milí, zvládneme a ušetříme práci i vašim milým rodičům. Děkuji za spolupráci a těším se na vás. 

čtvrtek 26.3. - Milí páťáci, prosím, přihlaste se do aplikace http://www.sciodat.cz/ a podívejte se, zda máte dokončené všechny 3 testíky z matematiky. Těm, kterým se některý z testů úplně nevyvedl, jsem otevřela 2. pokus. Vyplňte tedy znovu. Přidala jsem vám test z Čj - shoda přísudku s podmětem. Termín dokončení je úterý 31.3. Děkuji Vám.

neděle 22.3. - zadán mezipředmětový projekt, dobrovolný přírodovědný kvíz a učivo z Aj a Pří na následující týden (pod úvodním textem a odkazy na online učebnice). Prosím rodiče, aby nahlédli do svých emailů a poskytli mi zpětnou vazbu. Děkuji.

čtvrtek 19.3. - do databáze http://www.sciodat.cz/ vloženy 3 testy z matematiky - termín vypracování do středy 25.3. včetně (lze i v mobilních telefonech). Testíky jsou jednoduché, určitě je všichni žáci výborně zvládnou. Prosím, nahlédněte do emailů, rozeslala jsem přihlašovací jména a hesla žáků. Vaše zpětná vazba je nezbytně nutná, prosím, dejte mi vědět, že email došel a všichni máte potřebné informace. Děkuji Vám.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Vážení rodiče, moji milí žáci,

na naše stránky budu vkládat vždy učivo plánované na týden a průběžně doplňovat (je aktualizován i týden do 13.3.), sledujte je pravidelně. Prosím, pokuste se zavést takový režim, aby bylo učivo zvládáno postupně, neodloženo "na potom" a nedoděláváno na poslední chvíli.  Látka z českého jazyka a matematiky je opakovací s lehkým prohloubením, neměla by tedy činit obtíže. Pokud budete mít jakékoli dotazy, potřebu konzultace učiva (klidně i konkrétních cvičení) nebo případné nejasnosti, neváhejte mě kontaktovat telefonicky, SMS nebo emailem. V případě nemožnosti tisku pracovních listů se mi, prosím, ozvěte, určitě najdeme řešení. Zachovejme hlavně klid, pokud nějakému cvičení neporozumíte, jsem neustále k dispozici. Nebo jej prostě vynechte a jděte dál. Ve škole vše znovu společně projdeme, dovysvětlíme, zkontrolujeme. Pracovní listy a cvičení si zatím nechávejte u sebe. Uvidíme, jaké tato, pro nás všechny "nová", situace bude mít trvání. 

Pod tímto úvodním článkem vkládám odkazy na ucelené online učebnice a procvičování, které byly nyní zpřístupněny zdarma (je potřeba jednoduchá registrace a objednání za 0 Kč). Fungují i jako mobilní aplikace. Výhodou je okamžitá zpětná vazba a možnost procvičování látky za celý 5. ročník.

Děkuji Vám za spolupráci. Věřím, že tuto situaci společně zvládneme. Těším se opět na osobní shledání. Michaela Kocourková

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Online učebnice a procvičování

Vlastivěda pro 5. ročník Red Monster: https://uuos9.plus4u.net/uu-mall-orderg01/29537617-9602198313a643cab1bcdd41a24a6fc9/orderProduct?productCode=upb_rm_vlastiveda5 (Zeměpis - kraje ČR, Historie - Česká republika v průběhu 20. století, 1. sv. válka + opakování předchozí látky)

Český jazyk pro 5. ročník Red Monster: http://uuos9.plus4u.net/uu-mall-orderg01/29537617-9602198313a643cab1bcdd41a24a6fc9/orderProduct?productCode=upb_rm_cj5 (vše do shody přísudku s podmětem)

Scio testy: http://scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp (je potřeba vaše vlastní osobní registrace, naše, vám rozeslaná, hesla jsou jen pro školní testování)

Matematika: http://www.matika.in/cs/#5

Čtení s porozuměním, český jazyk: http://www.gramar.in/cs/#5

Angličtina, procvičování k našim učebnicím: http://proj.ouponlinepractice.com/auth/index


Učivo 6.4 - 8.4. - podrobně na www.skolavpyzamu.cz

ČJ: pondělí 6.4. - procvičování mě/mně na Red Monster (nebo kdekoli jinde), 168/4 b) - 3 věty do ŠS určit základní stavební dvojici a ostatní větné členy pomocí "bublin"- jako v minulém školním roce (příklad je uveden na fotce v Pyžamu)


M: pondělí + úterý - převody jednotek hmotnosti UČ 79-81 (78-80), PS 12,13


VL: Historie: velikonoční svátky - list Velikonoce


AJ:  skupina pí. uč. M. Kocourkové - opakování Unit 4 zde: http://elt.oup.com/student/project/level1/unit04/?cc=cz&selLanguage=cs + vyplnění testu

                                                             - Easter

       skupina p. uč. Juriče - na www.skolavpyzamu.cz

       skupina pí. uč. H. Bernardové - viz minulý týden níže


Učivo od 30.3. - 3.4.

ČJ: pondělí 30.3. - UČ 163 opakování  do ŠS (projdeme si společně v úterý ve Škole v pyžamu - viz zpráva výše)

       Do konce týdne se budeme věnovat tématu věty a základní skladební dvojice (podmět a přísudek). Žádný děs, známe :-)

       UČ 164-169/5 ústně, 168/4b do ŠS (podmět - kdo, co?  podtrhneme rovnou čarou, přísudek - co dělá  vlnovkou), PS 33-34

       Další info na Škole v pyžamu.


Čtení + sloh: Dobrodružství pana... + čtenářská gramotnost Scio test (přidán 30.3.)


M:  pondělí 30.3. -  UČ 77(76) - převody jednotek času si procvičte ústně (je to staré známé, zvládneme snadno), poté PS 10/1-3, 10/5, 6

      úterní a páteční hodina: UČ 78-79 (77-78) ústně, PS 11 celá + pracovní list zde: Jednotky času

      Geo:  zatím opakování obvodu a obsahu čtverce a obdélníku v online učebnici http://http://www.matika.in/cs/#5

                pro shrnutí a zopakování látky se podívejte na následující video: http://www.youtube.com/watch?v=jy4redEgN1I

                Poté vyplňte Scio test z geometrie.


VL: Historie: osobnost Tomáše Garrigue Masaryka - najděte v knihách, na internetu, v učebnici, i té online od Red Monster informace o TGM a zapište je do myšlenkové mapy do sešitu (spider map), potom doplňte PS 22/1 c) a PL 25/1 zde: TGM PL

       Zeměpis: Moravskoslezský kraj UČ i PS + pracovní list Moravskoslezský kraj
 


AJ: skupina pí.uč. M. Kocourkové - ústně SB 49 + sepište si další hudební nástroje, které znáte. Doporučuji použít tento slovník: http://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky. Potom vyplňte křížovku WB 38. Sledujte nástěnku V Pyžamu, uložte úkoly z PS, jakmile to půjde, sejdeme se v online hodině.


AJ: skupina p. uč. P. Juriče

Týden: 30.3. – 3.4. a dále

My clever pupils, I hope you are all fine!

Začíná nám třetí týden domácího samostudia. Instrukce k učivu se budou postupně přesouvat na stránky "Škola v pyžamu". ale ke stažení budou k dispozici i nadále zde. Kdykoliv se můžete obrátit na můj e-mail: Petr.Juric@zs-stepanska.cz nebo mi zavolat na tel. číslo: 725105865. Pokud budete potřebovat, neváhejte/ napište / zavolejte - rád individuálně vysvětlím, poradím, ujistím, že vše děláte správně.

Týden od 30.3 - 3.4.2020     Materiál AJ / 5 A.B ke stažení zde 

Test Unit 3   Ke stažení zde

Vyplněný test mi prosím všichni povinně odešlete na můj email do 3.4.2020!


AJ: skupina pí. uč. H. Bernardové:

Týden: 30.3. – 3.4. a dále

Vážení rodiče a studenti, z důvodu nepřehlednosti a přetíženosti školních stránek budu nadále zadávat úkoly prostřednictvím google dokumentu.

Year 5

Vždy tam napíši i kdy a jakým způsobem mají žáci úkoly odevzdat. Prosím, ať zadané úkoly plní pokud možno v termínu, neboť každá dobře odvedená práce se kladně odrazí v jejich závěrečném hodnocení. Pokud budete mít nějaké dotazy, kontaktujte mne na emailu: Helena.Bernardova@zs-stepanska.czAdresu google dokumentu si, prosím, uložte někam do svého počítače, abyste ji měli i v případě kolapsu školních webových stránek.


Pří: Týden 30. 3. - 3. 4.

Instrukce k učivu se budou postupně přesouvat na stránky "Škola v pyžamu", ale ke stažení budou ještě k dispozici i zde. Pracovní list na procvičení pokud máte možnost, tak mi přepošlete nejlépe pomocí "Školy v pyžamu", případně na email: Pavla.Sramkova@zs-stepanska.cz PL - pohyb

Podle prezentace si udělejte zápis do sešitu (prezentaci mi neposílejte!) a pusťte si další díl: Byl jednou jeden život - kůže. Odkaz je v prezentaci: Kůže

Pří: Týden od 6. 4. do 10. 4.

V tomto týdnu nebudeme probírat nové učivo, ale jen si zopakujeme pomocí pracovního listu. Pokud nemáte možnost si list vytisknout, nevadí, klidně napište jen odpovědi očíslované na papír, vyfoťte je a pošlete zpět - nejlépe na "Školu v pyžamu"- PL - Opěrná a pohybová soustava,  Pokud někdo ještě neodevzdal předchozí PL - pohyb, tak mi ho také prosím pošlete.

Krásné Velikonoce :-)


Učivo od 23. - 27.3.

AJ: skupina pí. uč. H. Bernardové: Extra materiály: Opakování lekce 3

https://docs.google.com/document/d/1zCeJWFiY1GYVNIZyRRHzgx1lqQxX9zEe_IYsavxgYXc/edit?usp=sharing

      skupiny pí. uč. M. Kocourkové a p. uč. P. Juriče:  project My Day (co děláte během dne - toho všedního, nebo těchto "nevšedních", které prožíváme nyní), podle SB 42, slovní zásoba Project 1 Unit 4 (především Unit 4B - WB 83). Projekt můžete vypracovat na papír a zaslat jako fotografii do emailu, MMS, WhatsAppu, Messengeru, jak je vám libo. Také můžete použít Power Point, Word aj., vložit obrázky, fotografie. Záleží jen na vaší kreativitě a možnostech. Zašlete svému vyučujícímu z Aj nejlépe do pátku 27.3.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

V rámci ostatních předmětů (Čj, Vl, M, Inf, Hv, Vv), kromě přírodovědy, bude tento týden v plánu mezipředmětový projekt. Pokud jste se nestihli podívat na látku z týdnů minulých, budete mít tento týden prostor k jejímu dokončení, procvičení, zopakování.

Instrukce k projektu zde: Mezipředmětový projekt

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Přírodovědný kvíz pro malé i velké milovníky přírody (dobrovolný úkol): kvíz

poslechová ukázka k přírodovědnému kvízu

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pří: Svalová soustava - vyplnit PL - svalová soustava podle učebnice, str. 55. PL - Svalová soustava Opět bude sloužit místo zápisu. Kdo chce, tak si pustí další díl seriálu Byl jednou jeden život: https://www.youtube.com/watch?v=3FjgFvKWTK4

Na procvičení si vyplňte v PS str. 31/2,3. Jako dobrovolné přikládám odkazy na webové stránky s kvízy na procvičení kostí a svalů. http://rysava.websnadno.cz/prirodoveda_5.roc/kostra.htm (kosti), http://rysava.websnadno.cz/prirodoveda_5.roc/svaly.htm (svaly)

http://zs.ujezdubrna.info/testy_a_vyuka/testy/prir/k1/procvk1t.htm - tento odkaz je na další procvičování všech kostí , takže zde nemusíte dělat test

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Učivo od 16. - 20. 3.

ČJ: UČ 154 - 158/3 ústně, do ŠS 157/2, 161/1 ústně, PS 31/5 - 32  + pracovní listy slovesa (děti mají u sebe, nebo ke stažení zde: Pracovní listy ČJ 2)

Sloh: UČ 161/2 přísloví doplnit ústně, znát význam 

M: UČ 73 (72) - Chytrost nejsou žádné čáry do ŠS,  převody jednotek délky UČ 74-76 (73-75) ústně, porozumění slovním úlohám ústně, PS 8-9, procvičovací pracovní list zde: Jednotky délkypísemné dělení dvojciferným dělitelem procvičování (libovolné příklady do ŠS nebo online),  prosím o průběžné procvičování násobilky a dělení se zbytkem

možno procvičovat online: http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/pisemne_deleni_dvojcif1.htm

převody jednotek délky

Geo: obsah čtverce a obdélníku - UČ 139 (záleží na vydání uč 130) ústně,  PS 49-50

možno procvičovat online: http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/obsah_ctverce_obdelniku1.htm

AJ: skupina pí. uč.  M. Kocourkové: SB a WB Unit 4C (přítomný čas prostý, pozor na 3. os . č.j.) + Vocabulary, Grammar WB 75-76, + poslechy z CD (vloženo vzadu v PS), procvičování online: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index (přihlašovací údaje mají děti vlepené na vniřní straně obálky pracovního sešitu)

vysvětlení přítomného času prostého: https://www.youtube.com/watch?v=pehB3Lu2BxM

Nejprve si projděte text a cvičení v učebnicích, poté gramatiku vzadu v pracovním sešitě a získané znalosti a slovní zásobu uplatníte ve cvičeních z pracovního sešitu.


       skupina p. uč. P. Juriče

My dear and clever pupils, let´s start with online home education!

Vždy, nejpozději v pondělí ode mne dostanete nové instrukce (materiál ke stažení na těchto stránkách vaší třídy) se všemi úkoly, které byste měli splnit v následujícím týdnu. Bude se jednat o úkoly k vypracování v učebnici a pracovním sešitě, dále pracovní listy, online odkazy na videa, procvičování či tutoriály. Vždy dostanete podrobné instrukce, kam a jak daná cvičení vypracovat, bude zde vysvětlena gramatika a nové učivo, které se nám v lekci obejví. Poctivě si práci rozvrhněte, tak abyste ji hravě zvládli. Kdykoliv se můžete obrátit na můj e-mail: Petr.Juric@zs-stepanska.cz nebo mi zavolat na tel. číslo: 725105865. Pokud budete potřebovat, neváhejte/ napište / zavolejte - rád individuálně vysvětlím, poradím, ujistím, že vše děláte správně.

Týden od 16. - 20.3.2020     Materiál AJ / 5 A.B ke stažení zde 

Online procvičovací hra / viz odkaz (nepovinné): https://www.skolasnadhledem.cz/game/3180

Hlavně klid a s úsměvem na tváři! 

A každý den povinně písničku: "Don´t worry, be happy" :) 

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU


       skupina pí. uč. H. Bernardové: Učebnice: 85, Pracovní sešit: 68 + Přehled mluvnice k lekci 3 na stranách 73 a 74 + slovíčka k lekci 3 na straně 82

Extra materiály:  https://docs.google.com/document/d/1Iv1BKR9-yvXMWD-2vA9zaK9qZyg01yOdMWrkV7nglnk/edit?usp=sharing

(Google Dokument si, prosím, stáhněte a uložte ve svém počítači a teprve poté vyplňujte.)

Online procvičení k příslušné lekci, které najdete zde: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index


Vl: Zeměpis: Zlínský kraj  UČ i PS + pracovní list Zlínský kraj

     Historie: UČ 24-27 přečíst (shrnutí již probraného učiva), PS 22/1 a, b

Čtení + Vv: Dobrodružství pana ... + vlastní ilustrace Dobrodružství pana ... , Dobrodružství... chybějící strany 28-29 (cca 2 kapitoly týdně, možno i více dle chuti), čtenářský deník - kniha za únor/březen,

2 texty ze čtení s porozuměním - Ukradli Monu Lisu, Noční můry nespí: http://www.gramar.in/cs/category.php?category=por&grade=5#texty

Pří:  Vyplnit pracovní list-člověk. Pracovní list-člověk PS str. 29 a 30. Pustit si úvodní díl z cyklu Byl jednou jeden život - odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=UnAUiBnar9E Uč. str. 53 - 54 přečíst a s pomocí učebnice vyplnit výukový pracovní list - Opěrná soustava, který bude sloužit jako zápis do sešitu  Výukový pracovní list - opěrná soustava Možnost využít i výukovou prezentaci ze stránek :https://brumlik.estranky.cz/clanky/prirodoveda/5.rocnik/clovek.html. Pustit si Byl jednou jeden život - kosti - odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=wR0fRqRY0Ok

______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Učivo do 13. 3. 2020

ČJ: UČ 145-154/3 (cvičení z učebnice ústně), PS do 31/4 + pracovní list (děti mají u sebe, nebo ke stažení)

M: písemné dělení dvojciferným dělitelem procvičování v PS, UČ slovní úlohy 70-72 do ŠS (s. 69-71 dle vydání uč), prosím o průběžné procvičování násobilky a dělení se zbytkem

možno procvičovat online: http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/pisemne_deleni_dvojcif1.htm

Geo: obsah čtverce a obdélníku - UČ 138 (záleží na vydání uč 129) ústně, do ŠS 138/5, 6 (129/5, 6), PS 49 + spočítejte, kolik m2 barvy by bylo potřeba k vymalování jednoho z vašich pokojů (použijte data z DÚ na 11.3. - rozměry pokoje) - do ŠS

možno procvičovat online: http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/obsah_ctverce_obdelniku1.htm

AJ: skupina pí. uč.  M. Kocourkové: SB a WB Unit 4B + Vocabulary, Grammar WB 75-76, + poslechy z CD (vloženo vzadu v PS), procvičování online: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index (přihlašovací údaje mají děti vlepené na vniřní straně obálky pracovního sešitu)

      skupina p. uč. P. Juriče: WB 30-31, SB 38/1 do ŠS, 38/2 do uč, 38/3-4 do ŠS

     

Vl: Zeměpis: Olomoucký kraj   UČ i PS + pracovní list

     Historie: 1. světová válka UČ do 23, PS do 21

Čtení + Vv: Dobrodružství pana ... + vlastní ilustrace Dobrodružství pana ... (cca 2 kapitoly týdně, možno i více dle chuti)

pracovní listy ke stažení: pracovní listy do 13.3.

Pří do 20. 3.:  Vyplnit pracovní list-člověk. Pracovní list-člověk PS str. 29 a 30. Pustit si úvodní díl z cyklu Byl jednou jeden život - odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=UnAUiBnar9E Uč. str. 53 - 54 přečíst a s pomocí učebnice vyplnit výukový pracovní list - Opěrná soustava, který bude sloužit jako zápis do sešitu  Výukový pracovní list - opěrná soustava Možnost využít i výukovou prezentaci ze stránek :https://brumlik.estranky.cz/clanky/prirodoveda/5.rocnik/clovek.html. Pustit si Byl jednou jeden život - kosti - odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=wR0fRqRY0Ok

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pá 6. 3. - přírodověda - opakování (ZOO, botanické zahrady, příroda v ČR, třídění organismů)

čtvrtek 5. března - test z českého jazyka (zájmena, číslovky, česká hymna)

Gratulujeme Mikulášovi, Matveyovi a Honzovi za krásné druhé místo v obvodním kole Matematické olympiády. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pátek 7. 2. - přírodověda - opakování (podnebné pásy)

čtvrtky v únoru - bruslení ve škole Na Smetance, odchod v 10.45 ze školy, návrat do 12.30, s sebou brusle, rukavice, helma a hadřík na utření bruslí

pátek 17.4. - Interaktivní program "Po stopách Národního divadla" - 8.00-11.30, vstupné 100 Kč

pátek 27.3. - Národní technické muzeum - Kid's Abrakadabra - program "Chytří gurmáni"

pondělí 3.2. - ZOO Praha

Pozdravy z hor a z botanické zahrady :-)

středa 22.1. - botanická zahrada Na Slupi (10-11.30, 30Kč vstupné)

pátek 17.1. - vlastivěda test (UČ dějepis 14-17)

čtvrtek 16.1. - písemná práce z českého jazyka (kontrolní diktát, slovní druhy, podstatná jména - rod, číslo, pád a vzor, přídavná jména - vzory, stupňování)

středa 15.1. - vlastivěda test (Karlovarský a Ústecký kraj)

středa 15. 1. - přírodověda (podnebné pásy)

úterý 14.1. - písemná práce z matematiky (římské číslice, písemné násobení a dělení, sčítání, odčítání, zlomky, převody jednotek, zaokrouhlování, příklady se závorkami, slovní úlohy, geometrie - konstrukce trojúhelníku, obdélníku, čtverce, osová souměrnost)

Vážení a milí rodiče, milí žáci,

přeji Vám šťastný nový rok plný splněných přání. Michaela Kocourková

Lyžařský výcvikový kurz:

termín: 19.1.-26.1. 2020 

odjezd: v 10h od školy

návrat: mezi 12h a 13h 

místo: chata Akuma - Rokytnice ned Jizerou

doplatek: 1800,- na účet školy po v.s. dítěte nebo v hotovosti v kanceláři školy

permanentky: 1650,- vybereme u autobusu

Prosíme rodiče, aby dětem označili lyže, lyžáky a hůlky, které mají z půjčovny.

V loňském roce se sešlo několik stejných setů jen podobných velikostí a děti si je nepoznaly!!!

seznam věcí

pátek 20.12. - zpívání na schodech, výroba vánočních pokrmů, besídka

Ve čtvrtek 19.12. jsme se prošli vánoční Prahou na nábřeží a nakrmili labutě a jiné vodní ptactvo zeleninou, vařenými těstovinami a rýží. Vypadalo to, že jim zdravá hostina přišla k chuti :-)

V úterý17.12. jsme se stali malíři a malovali olejovými barvami na plátno. Všem se díla velmi vydařila.

Pá 6. 12.  Mikuláš ve škole

St 4. 12. - přírodověda - opakování vesmír

Prohlídka reprezentačních prostor Pražského hradu se nám moc líbila. Cestou do školy jsme se prošli Nerudovou ulicí, Malostranským náměstím, přes Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí.

Pondělí 2. 12. - prohlídka reprezentačních prostor Pražského hradu 

úterý 12.11. - čtvrtletní práce z matematiky (písemné sčítání, odčítání, dělení, násobení, příklady se závorkami, rozvinutý zápis čísel, převody jednotek délky, hmotnosti, objemu a času, zaokrouhlování, slovní úlohy, vzájemná poloha přímek, konstrukce kružnice, trojúhelníku)

Pondělí 11.11. - písemná práce z Čj (kontrolní diktát, slova významem podřazená, nadřazená, souřadná, antonyma, synonyma, jednoznačná, mnohoznačná, slova citově zabarvená, slova spisovná, nespisovná, slova příbuzná, tvary slov, stavba slova, základová slova, předložky z/s, předpony s/z/vz, ú/ů, bě, vě/bje, vje) - UČ 20-47

Pátek 25. 10. - přírodověda - opakování (neživá příroda)

Pátek 18. 10. - přírodověda - opakování (horniny, energetické suroviny)

Program Polaris 2 jsme si v planetáriu náramně užili.

pátek 11. října - Planetárium Praha - Polaris 2 (vstupné 75 Kč) - odchod od školy v 7.55, návrat do 11.35

čtvrtek 26. září - vlastivěda - test opakování Česká republika (UČ 4-7, PS 4-7)

Středa 2. 10. - přírodověda - opakování (příroda, nerosty)

Moji milí žáci, milí a vážení rodiče,

vítám Vás v páté třídě a těším se na setkání na třídní schůzce ve čtvrtek 5. září v 17 hodin.

Michaela Kocourková

Seznam pomůcek na výtvarnou výchovu (do kufříku):

špejle, modelínu, zástěru, paletku, ubrus, kelímek, lepidlo, tužky, fixy,barevné papíry, štětec,

černá tuž, nůžky, vodové barvy, tempery a pastelky.

středa 4. září - zkrácené vyučování do 12.30

Seznam pomůcek pro 5. třídu:
 

psací pero 2x, náhradní náplně (bombičky)
obyčejná tužka 2x
pastelky, nůžky, lepidlo, ořezávátko, guma
kružítko 2x (náhradní uložíme ve škole)
pravítko s ryskou 2x, dlouhé pravítko (30cm)
obaly na učebnice a sešity
notýsek na úkoly, prázdný blok
kapsář dle uvážení (máme boxy)
pomůcky na výtvarnou a tělesnou výchovu upřesní vyučujícísešity:
3 x 523 (A5, linky 12 mm) – dle uvážení (možno 8 mm)

2x 524 (A5, linky 8 mm)
notový sešit z předešlých let
2x 420 (A4 bez linek) + podložka 2x

3x 424 (A4 s linkami) Pří, Vla, Inf

čtenářský deník (z předchozích ročníků)

Učebnice anglického jazyka – Project 1, 4. vydání, Oxford University Press https://luxor.cz/ucebnice/project-1-4th-edition-ucebnice--207782/?recommender_box_placement=productpage_crossselling&recommender_box=quarticon

Jazykové učebnice jsou koncipované na vyvozování jazykových jevů žáky. Ve škole učebnice k vypůjčení jsou,  ale není do nich možné vpisovat gramatiku a plnit cvičení. Vlastní učebnice je pro děti určitě výhodou. Pracovní sešity objednáme hromadně spolu s ostatními.

Pobyt na Marině Orlík jsme si náramně užili :-)

Potkal potkan potkana aneb naše vystoupení na školní akademii.

pátek 14. června (úterý 18. června - dle domluvy) - anglický jazyk - Revision test Units 10-12

čtvrtek 13. června - písemná práce z českého jazyka - slovní druhy, podstatná jména - pád, číslo, rod vzor, skloňování podle vzorů, slovesa - osoba, číslo, způsob, čas, shoda přísudku s podmětem, souvětí - spojovací výrazy, tvorba souvětí podle vzorce, větné členy (bublinky), přímá řeč.

středa 12. června - písemná práce z matematiky (písemné + a -, násobení, dělení, násobení a dělení 10, 100, 1000, římské číslice, převody jednotek, zlomky, aritmetický průměr, příklady se závorkami, slovní úlohy, geomterie - konstrukce trojúhelníku, čtverce, obdélníku, síť krychle, obvod a obsah čtverce a obdélníku, povrch krychle, osová souměrnost)

úterý 11. června - kontrolní diktát

příprava na test z vlastivědy ZDE

St 19. 6. - výukový program "Život vody". Pojedeme do Kyjí, kde budeme zkoumat vodu. Cena 50 Kč za žáka. Sraz v 7.50 hod, návrat do 13 hod. S sebou: Vhodné oblečení a obuv do přírody (dle počasí), svačina, pití, blok, psací potřeby.

Po 3. 6. - přírodověda - opakování pole

Po 20. 5. - výukový program pole 2. a 3. vyučovací hodina

Středa 22. 5. - přírodověda - opakování louka

Středa 17. 4. - přírodověda - opakování (okolí lidských obydlí, park)

úterý 9.4. - čtvrtletní diktát

středa 10.4. - písmená práce z matematiky (převody jednotek, římské číslice, písemné sčítání, odčítání, násobení dělení, porovnávání čísel, příklady se závorkami, násobení a dělení 10, 100 a 1000, slovní úlohy, geometrie - vzájemná poloha přímek, kružnice, obvod a obsah čtvrece a obdélníku)

čtvrtek 11.4. - písemná práce z českého jazyka (podstatná jména - rod, číslo, pád a vzor, slovesa - osoba, číslo, způsob, čas)

Informace k ozdravnému pobytu Marina Orlík naleznete zde: https://www.zs-stepanska.cz/index.php?d=2019-06-23#

čtvrtek 4. dubna - Revision test Units 7-9

V pátek nás navštívili vlci Ekocentra Nyctalus. Setkání jsme si moc užili. Děkujeme!

St 20. 3. - přírodověda - opakování (vlastnosti látek)

Páteční hodinu hudební výchovy jsme věnovali hraní na naše nová ukulele :-)

Jak jsme měřili sešit, lavici a třídu?

Po 4. 3. - přírodověda - opakování ekosystém les

Náš Mikuláš se umístil v Matematické olympiádě pro 5. ročníky na krásném 4. místě. Velká gratulace! Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

V pondělí jsme navštívili svíčkárnu  a čokoládovnu Rodas v Šestajovicích. Vyrobili jsme si a nazdobili čokoládu, dle vlastních nápadů obarvili svíčky a namíchali si koupelovou sůl. Exkurzi v milém prostředí jsme si náramně užili.

Vzpomínka na předvánončí malování olejovými barvami

pátek 25. ledna - test anglický jazyk - Units 4-6

Pondělí 21. 1. - příprava na opakování z vlastivědy - ke staženi ZDE

Po 21. 1. - přírodověda - opakování (podzim, zima)

pondělí 28. ledna - svíčkárna Rodas Šestajovice, výroba svíčky a čokolády, vstupné 195 Kč

středa 23. ledna - písemná práce z matematiky (zaokrouhlování, porovnávání, písemné +, -, x, :, dělení se zbytkem, převody jednotek - délka, hmotnost, objem, čas, násobení a dělení 10, 100 a 1000, geometrie - trojúhelník, čtverec, obdélník)

pátek 18. ledna - písemná práce z českého jazyka (diktát - hlavně vyjm.sl., slovní druhy, podstatná jména - číslo, rod, pád)

Lyžařský kurz Herlíkovice - 6.1.-12.1

 

Lyžování na kopci Bubákov a stavění sněhových soch 

Vážení rodiče, milé děti,

krásné a veselé Vánoce a šťastný nový rok plný splněných přání!

Vážení rodiče,

prosím o doplatek 3100,- na lyžařský kurz v hotovosti

v kanceláři školy. Cena zahrnuje i ski pass.

lyžařský kurz Herlíkovice

odjezd: neděle 6.1. 2019 od školy ve 13 h

návrat: sobota 12.1. ke škole okolo 12 h (budeme upřesňovat)

k autobusu: vyplněnou bezinfekčnost (děti dostanou před Vánoci) a léky, kdo užívá

s sebou: lyže, boty na lyže, hůlky, helma, doporučujeme i páteřák

oblečení: lyžařské kalhoty, bunda, mikina či svetr, termoprádlo, nákčník, lyžařské rukavice,

dostatek spodního prádla a ponožek včetně lyžařských, pyžamo a oblečení do chlupy, přezůvky

dále: krém do mrazu, na opalování, jelení lůj, hygienické potřeby a ručník

kapesné a mobilní telefony dle uvážení, nikdo za ně nebere zodpovědnost

Po 10. 12. - přírodověda - test (neživá příroda)

pátek 21. prosince - ranní procházka Prahou, výroba vánočních dobrot (bramborový salát a jiné), besídka

čtvrtek 20. prosince - kino Anděl, Grinch 2. Vstupné 104 Kč. Odchod do kina v 7.30 od školy.

Těšíme se na Mikuláše :-)

V pátek jsme nacvičovali vánoční písničku na školní vystoupení v kostele sv. Štěpána, kam Vás ve středu 19. prosince srdečmě zveme a těšíme se na Vás!

pátek 16. listopadu - písemná práce z matematiky (sčítání, odčítání, násobení zpaměti, dělení se zbytkem, písemné sčítání, odčítání, násobení, zaokrouhlování, slovní úlohy, pojmy součet, rozdíl, součin, podíl, geomterie - vzájmená poloha přímek, kružnice, kruh, úsečka)

Po 12. 11. - přírodověda - test (živočichové)

V pátek jsme navštívili společně se 4. B Planetárium Praha - program Polaris - Vesmírná ponorka a tajemství polární noci. Film i živě komentovaná projekce noční oblohy se nám moc líbily.

pátek 9.11. - písemná práce z českého jazyka (UČ do s. 48 - kontrolní diktát, slova významem souřadná, nadřazená, antonyma, synonyma, tvary slov a slova příbuzná, předpony, předložky, ú/ů, bě, vě/bje, vje, předpona vy, vý, psaní cizích slov, vlastní jména a jména obecná, řazení slov dle abecedy)

čtvrtek 2. 11. - test z anglického jazyka (Unit 1-3)

Prosím všechny rodiče, kteří ještě neuhradili zálohu 3000,- za lyžařský kurz,

aby ji co nejdříve donesli do kanceláře školy.

Děkuji.

St 24. 10. - přírodověda - opakování rostliny

Minulý týden jsme se věnovali v hodinách čtení, vlastivědy a výtvarné výchovy svatému Václavu:

26.10. - 8 - 11 hod, Planetárium Praha - program Polaris - Vesmírná ponorka, vstupné 75 Kč

St 3. 10. - přírodověda - test (příroda + houby)

Vážení rodiče, milí čtvrťáci,

srdečně Vás vítám ve školním roce 2018/2019. Těším se na Vás všechny!

Michaela Kocourková

Třídní schůzky: úterý 11.9. 2018 v 17 hodin ve IV. A třídě ve druhém patře. Těším se na Vás!

Seznam pomůcek pro budoucí 4. třídu:
 

psací pero 2x, náhradní náplně (bombičky)
obyčejná tužka 2x
pastelky, nůžky, lepidlo, ořezávátko, guma
kružítko
pravítko s ryskou, dlouhé pravítko (30cm)
obaly na