V. B

 Pá 14. 12. - přírodověda - test - vesmír

30. 11.

1.) Čj - slovní druhy UČ str. 64, 65   PS str. 18

2.) Prosím o kontrolu toho, zda děti mají vše, co potřebují k výuce - opakovaně někdo nenosí sešity, domácí úkoly, apod.

3.) Dnes proběhla druhá část programu s p. Burešem. Opět jsme se věnovali komunikaci, našemu vyjadřování, slovům, která používáme a tomu, jak nás a naše slova vnímají ostatní. Moc děti chválím, pracovaly s vervou. Toto setkání bylo poslední. Myslím, že nám obě části pomohly nahlédnout tak trochu pod pokličku tomu, jak někdo jiný může vnímat věci úplně jinak, než já sám.

4.) Na pondělní hodinu (3. 12.) SP prosím nezapomenout 2 bílé dětské kotníkové ponožky - budeme se Sandrou vyrábět sněhuláky.

5.) Nemáte někdo náhodou doma nepotřebný umělý vánoční stromeček? Klidně i menší... Děti touží po stromečku do třídy a jehličí vloni opadalo v našich vyhřívaných třídách během týdne... A zdobit holé větve není nic moc, že... Kdyby vám něco napdlo, dejte prosím vědět, děkuji!

6.) V termínu vystoupení je opravdu změna oproti původní verzi - kostel je ve STŘEDU 19. 12.

Pěkný víkend  a krásnou první adventní neděli vám všem, MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

26. 11.

Termín ŠVP V.A + V.B Marina Orlík 3. - 7. 6. 2019 (PO - PÁ)

MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

23. 11.

1.) Čj - vyjmenovaná slova, tvary vyjmenovaných slov, slova příbuzná - UČ 48 - 57, 63  PS 14 - 17, pracovní listy - shoda přísudku s podmětem, vzory podst. jmen

sloh - 60/2 a,b,c  61/5

2.) ÚTERÝ 27. 11. - písemná práce - vyjmenovaná slova (POZOR NA: pýchavka, námitka, blahobyt, lýko, lýtkový, opilovat železo, Litomyšl, vykat, pilný, pyšný, nabyl majetek, nabil si nos, mlýn, mlít), přibil, přibyl)

3.) pá 30. 11. program s lektorem Petrem Burešem - Zdravá komunikace

st 12. 12. knihovna

pá 14. 12. čtenářský deník

st 19. 12. Vánoční koncert v kostele

4.) Během příštího týdne prosím zkontrolujte a podepište dětem Žk - čtvrtletní hodnocení. Přes víkend mám knížky u sebe, v pondělí si rozdáme.

Pokud byste měli cokoli k řešení, určitě mi napište, zavolejte, domluvíme schůzku! Pěkný víkend, MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Příprava na test z vlastivědy 22. 11.

1. Který rod usedá v roce 1526 na český trůn?

2. Co byl Rudolfův majestát?

3. Co se odehrálo 8. listopadu 1620? Proč k této události došlo (vše, co víš)

4. Co se odehrálo v roce 1621 na Staroměstském náměstí  v Praze?

5. Zkus popsat, jak vypadal život lidí po těchto událostech (viz. body 3 a 4)

6. Víš, kdo to byl Jan Amos Komenský? Napiš v bodech informace o něm a jeho díle.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18. 11.

1.) Páteční dopoledne proběhlo ve velmi milé a klidné atmosféře - děti intenzivně pracovaly, mnohá témata se otevřela.  Hráli jsme různé komunikační hry, dozvěděli se o sobě nové informce, hodně jsme přemýšleli o tom, jak naše chování působí na druhé. Po domluvě s lektorem jsme se schodli, že proběhne ještě jedno společné setkání, a to v pátek 30. 11. opět na první tři vyučovací hodiny. Opět poprosím o co možná největší účast - tentokrát nám díky nemocem hodně dětí chybělo, což je škoda, ale nic s tím samozřejmě neuděláme. 

2.) V Čj se věnujeme vyjmenovaným slovům, jejich tvarům a slovům příbuzným. PS kapitola Vyjmenovaná slova. Jinak všechny chválím za krásně napsanou písemnou práci z Čj, moc se to všem povedllo!

3.) Ve středu jdeme do knihovny, nezapomeňte průkazky. Kdo nemá, může si v knihovně zařídit.

MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Út 20. 11. - přírodověda - opakování (horniny, nerosty, půda, energetické suroviny)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ve středu 14. listopadu - opravný test z informatiky, 6. vyučovací hodina

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9. 11.

1.) Čj - v pondělí 12. 11. - kontrolní písemná práce, viz 2 kapitola v učebnici. Význam slov, stavba slova, předpony/předložky, psaní ě/je, ný/nný, d/dd, s/z/vz.

2.) V pátek 16. 11. proběhne u nás ve třídě program s externím lektorem p. Petrem Burešem ( http://www.skolaprodemokracii.cz/nas-tym-0.html) na téma Zdravá komunikace ve třídě. Program zabere 3 - 4 hodiny, poté bude učení dle rozvrhu. Prosím, aby v pátek přišli do školy OPRAVDU všichni, pokud to jen trochu půjde. Je opravdu důležité, aby nás bylo co nejvíc, abychom mohli společně pracovat na tom, aby nám všem bylo ve třídě dobře. Byla by škoda, kdyby nám někdo chyběl. Děkuji!!!

Pěkný víkend všem, MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. 11.

Milí rodiče, dnes krátké info z naší třídy:

1.) Dotazníky z minulého týdne, které děti zpracovávaly společně se školní psycholožkou, byly pro děti způsobem, jak volně a upřímně sdělit, co se jim u nás ve třídě nelíbí, co je trápí, co by jim pomohlo, aby se ve škole cítily ještě lépe, nebo naopak, co je těší, baví, z čeho mají radost. Paní psycholožka tyto dotazníky zpracovala a z výsledků je patrné, že v jako každé správné třídě máme od něčeho trochu. Trochu píle i lenosti,  přátelství i nepřátelství, radosti i smutku, smíchu i mrzutosti. Výsledky jsme probraly společně s psycholožkou, školní výchovnou poradkyní a paní ředitelkou. Já jakožto třídní učitelka bych se teď ráda ještě více zaměřila na práci se třídou jako s kolektivem - budeme se věnovat vzájemné komunikaci a jejím ne/vhodným formám, budeme se snažit lépe si naslouchat, respektovat se, být tu nejen sami pro sebe, ale i pro ostatní. Je to práce. Všechno se to učíme...Za nějaký čas bych vám opět dala zprávu, jak se nám to ne/daří. Pokud byste měli bližší otázky či cokoli na srdci, neváhejte mě kontaktovat mailem či telefonicky.

2.) Vzkaz od p. ředitelky: NA PONDĚLÍ PŘINÉST VŠE NA VLASTIVĚDU (VŠECHNY UČEBNICE, PRACOVNÍ SEŠITY, ATD.)

3.) Ve středu 21.11. půjdu s dětmi do knihovny, kartičky s sebou. Děti v týdnu dostaly seznam doporučené literatury pro tento školní rok, včetně 2 knížek povinných, resp. 2 libovoných povinných knížek od uvedených autorů. Ráda bych s nimi do knihovny chodila pravidelněji, pokud to jen trochu časově půjde, výhledově se zúčastníme i nabízených besed atd. Máme knížky rádi!

4.) Poprosila jsem děti, aby na Sp nosily menší reklamní letáky (vždy alespoň 20 stejných, pokud to jde) - budeme vyrábět kusudamy (že nevíte, co to je?) a také víčka od pet lahví - v barvách modrá, bílá, červená. 

5.) V pondělí 12. 11. si napíšeme 3. kontrolní diktát z ČJ (slovo a význam, tvoření slov, stavba slova, předpony, přípony, UČ str. 20 - 42)

Hezký víkend všem, MH

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pá 9. 11 - přírodověda - opakování (horniny, energetické suroviny)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24. 10.

Slavíme 100 let!!! V.A + V.B


24. 10.

- čtvrtek 25.10. - celoškolní projektový den (ve škole, konec dle rozvrhu)

- pondělí 29.10., úterý 30. 10. - podzimní prázdniny

- pátek 2.11. - planetárium Praha (sraz 7.55 před školou, konec dle rozvrhu, zaplatím z fondu)

Fotky z exkurze na Náplavce - Klíč od Prahy 2.

mh


Prosím všechny rodiče, kteří ještě neuhradili zálohu 3000,- za lyžařský kurz,

aby ji co nejdříve donesli do kanceláře školy.

Děkuji.


16. 10.

Zítra, tj. ve středu 17. 10. jdeme na komentovanou vycházku na Náplavku. Dnes jsem se dozvěděla info, omlouvám se proto za informace na poslední chvíli. S sebou jen baťůžek, svačinu, pití, čip na oběd. Sraz ráno v 7.55 před školou (děti odchází s p. ředitelkou), zpět normálně na oběd ve 12.30 hodin.

<<< A ještě vzkaz od p. uč. Rešlové - hlášená středeční písemka z geometrie se přesouvá na ČTVRTEK! >>>

mh


7. 10. Katedrála sv. Víta

Více fotek najdete ve fotogalerii.


Pá 12. 10. - přírodověda (příroda, nerosty)


3. 10. Tento pátek 5. 10. jdeme na vlastivědnou exkurzi na Pražský hrad - ve škole je zkrácený režim kvůli volbám. Sraz ráno v 7.55 před školou, návrat na oběd v 11.00 hodin, děti k vyzvednutí cca 11.30. Ve 12.00 musí být celá škola úplně vyklizená. S sebou čip, svačinu, pití, MHD.

mh


28. 9. Školní týden 24. - 27. září

Čj - PS: opakování 4. třída, vše do strany 6, UČ: 21/2,3  22/1,2,3 - slova významově souřadná / podřadná / nadřazená, synonyma / antonyma

- každou hodinu píšeme minutovku na shodu přísudku s podmětem

Vv, Sp - Máme nový systém hodnocení: děti mohou odevzdat svou práci na konci hodiny, pokud vše stihnou. Pokud ne, mají čas na odevzdání do dalšího týdne, resp. do příští hodiny Vv. Kdo neodevzdá v termínu, nesplnil zadání a má pak automaticky 5. Známka není za samotný výtvarný projev, ale za ne/odevzdání v termínu. Individuální domluva je samozřejmě možná dle potřeb.

- Na Tv budeme ještě za hezkého počasí chodit ven, prosím dejte dětem mikiny na ven.

- Moc děkuji paní Baňasové za nákup šanonů pro děti - veliká pomoc, děkuji!!!

- Vám všem děkuji za pochopení a skvělý přístup během našeho návratu (a zpoždění,...) ze školy v přírodě, byli jste všichni báječní! Příště pojedeme s jiným dopravcem, tak snad už to bude lepší. Díky!

MH


23. 9. Malá Úpa

Měli jsme se bezvadně! Měli jsme to nejkrásnější počasí, jaké jsme si mohli přát - hotel byl krásný a výborně se o nás starali. Vyšplhali jsme na Sněžku (ufff), projeli se vláčkem, zahráli si discgolf (že nevíte, co to je?), mlsali palačinky, měli turnaj v přehazované a skvělou diskotéku, užívali jsme si hřiště a trampolíny, hráli hry... I na učení došlo:-) 6. 9. ŠVP - září 2018

Termín: 17. – 21. 9. 2018, tj. opět od pondělí do pátku. V pondělí budeme odjíždět autobusem od školy (sraz v 8.00, 8.15 objezd), návrat ke škole v pátek kolem 13. hodiny. Tentokrát zamíříme na sever, jak bylo avizováno v červnu: jedeme do Krkonoš, budeme ubytovaní v Horském Hotelu Javor (Malá Úpa) http://hotel-javor.com/  Opět pojedeme společně V. A + V. B + 5 členů pedagogického dozoru včetně zdravotníka. Čeká nás krásný hotel se skvělým zázemím a vybavením pro děti, hory, výlety, příroda…

Cena: 2.500 Kč – peníze budeme vybírat V PONDĚLÍ 10. 9. na třídních schůzkách. Kdo se schůzek nemůže zúčastnit, prosíme o zaplacení v kanceláři školy nejpozději do středy 12. 9. 2018. Zároveň prosíme o závazné nahlášení těch, kdo s námi pojedou, abychom mohli zadat pokyny pro hotel, kvůli rozdělení dětí do pokojů, a to nejpozději do pondělí 10. 9. Kdo se výjezdu nezúčastní, zůstává ve škole a bude rozdělen do jiných tříd – upřesníme. Na třídní schůzce dostanete seznam potřebných věcí k pobytu, doklad o zaplacení a papír k vyplnění bezinfekčnosti.

Prosíme také o dodání POSUDKU O ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOSTI (s razítkem od lékaře) - kdo si ho bral domů na letní prázdniny kvůli táborům, nebo má již způsobilost prošlou.

MH

6. 9. Třídní schůzka 10. 9. od 17.00, třída V.B (2. patro vlevo)

- peníze na ŠVP 2500,- + informace k ŠVP

- třídní fond 400,- na školní rok 2018/2019

- potřebné papíry, dotazníky, podpisy, školní řád atd.

- elektronická žákovská knížka

- vaše otázky...

Těším se na vás, MH


6. 9. Pomůcky na Vv a Sp

ubrus na lavici (!!!), staré triko nebo košile na převlečení, 1x anilinky (ne vodovky), 3x  štětec (malý, střední, velký), kelímek nebo sklenice na vodu, hadřík, 1x balení špejlí, 1x černá tuš, suché pastely v krabičce, pastelky (pokud nemají v penále), 2x permanentní černý fix (tenký, tlustý), 2x lepidlo v tyčince (Kores), 1x žlutá klovatina, dobré nůžky (nejlépe dvoje: jedny velké, druhé na malé drobné věci), 1x jehla s velkým uchem, 1x vyšívací bavlnka, 1x školní barevné papíry

Pokud budeme potřebovat něco dalšího v průběhu roku, dám vždy včas vědět. Temperové barvy (tempery) nekupujte – vždy akorát vyschnou a ztvrdnou – budeme –li potřebovat, koupím je sama.

MH31. 8. Třídní schůzka

Milí rodiče, třídní schůzka se uskuteční v PONDĚLÍ 10. 9. od 17.00 v naší třídě V.B (2. patro vlevo). Bližší info a náplň schůzky ještě doplním. Těším se na setkání s vámi! 

MH


Vzpomínky na loňský školní rok: 

IV. B