V. B

Vítejte na stránce třídy V. B

Školní rok 2019/20

Třídní učitelka: Kateřina Smetanová

Odkaz na on-line hodinu - nefunguje Škola v pyžamu 

Učebnice a pracovní sešity, které si děti zapomněly vzít domů, jsou ve škole k vyzvednutí u paní hospodářky - po, út, st 8.30 - 12.30. 

Milé děti, vážení rodiče,

už jsme všichni zaregistrovaní ve Škole v pyžamu, jednotlivé úkoly naleznete tam. Ulevíme tak našim webovým stránkám a věřím, že i pro vás je tento způsob jednodušší. Na naše webové stránky napíšu jenom týdenní témata probíraného učiva. Pokud by nastal jakýkoliv problém v komunikaci, jsem vám kdykoliv k dispozici na telefonu  nebo mailu. K.Smetanová

ČESKÝ JAZYK  

14.4. Vážení rodiče a milé děti, 

zítra si zkusíme naši první videohodinu. Půjde přes aplikaci Zoom.us. Já vám vygeneruji kód a ten zítra ráno pošlu mailem i s přesným časem, kdy začneme. Vy kliknete na poslaný odkaz a otevře se vám zmíněná aplikace. (Nic nebudete muset stahovat, funguje to přes web.) Jenom pak v aplikaci odkliknete okénka, na která vás aplikace sama navede ( musíte odkliknou souhlas se spuštěním aplikace, potom budete čekat, až já vás přijmu, a pak odkliknete "join with computer audio" a je to). Možná budete muset zapnout kameru a možná i mikrofon, každý notebook to má jinak. Bohužel stolní počítače nemají zabudovanou kameru ani mikrofon automaticky, takže pokud to nemáte jako příslušenství navíc, tak se neuvidíme ani neuslyšíme.

Bohužel máme jen vymezený čas 40 minut, proto prosím pošlu odkaz cca o 10 minut dříve, než spustím hodinu a přijmu vás. Vy se tam prosím přihlašujte už během těch deseti minut. Hodina pravděpodobně začne v 11 hodin ( odkazy pošlu tedy 10 minut před)

Pokud se mi podaří přihlásit do Zoomu jako instituce, bude čas pak neomezený. Nějak se o to budu pokoušet. 

Tak si držme palce, ať to vyjde.

Přiřadila jsem vám další  sciotest - zkuste si ho, kdyby se někomu nepovedl, přiřadím2.pokus.

Doufám, že jste si Velikonoce užili, od školy si alespoň trochu odpočinuli, se srdečným pozdravem K.S.

Učivo je možné procvičovat i na internetové učebnici Český jazyk pro 5. ročník Red Monster: http://uuos9.plus4u.net/uu-mall-orderg01/29537617-9602198313a643cab1bcdd41a24a6fc9/orderProduct?productCode=upb_rm_cj5 , která byla nyní zpřístupněna zdarma, jen je nutné se zaregistrovat.

6.4. - 10.4.  - Podmět a přísudek, shoda přísudku s podmětem, podmět vyjádřený,nevyjádřený,několikanásobný + průběžné opakování ohebných slovních druhů a pravopisu, sloh - vypravování

30.3. - 3.4.

3.4. - úkol č.15 - zde + do sešitu učebnice 177/3a

2.4. - úkol č. 14 - zde - slovesa

1.4. - úkol č.13 - vypravování - zde  - prosím odevzdat do pátku 3.4. + aprílový úkol zde

31.3. - úkol č. 12 - zde + učebnice str. 162/4  + Na stránkách SCIODAT  najdete nově přiřazený test .

30.3. - úkol č.11 - zde + učebnice str. 163 ( ústně)

23.3. - 27.3.

27.3. - úkol č. 10 - zde + do sešitu 157/2

26.3. - úkol č.9- zde + pracovní sešit str.32 + do sešitu 156/2

25.3. - úkol č.8 - zde

24.3. - úkol č.7- zde  + pracovní sešit str.32/9     

23.3. - úkol č.6 - zde - pracovní list -  + pracovní sešit str.31/6

16.3. - 20.3.

20.3. učebnice str.150/4, pracovní sešit str. 31/ 3,4 , úkol čj - zde

19.3. učebnice str. 148-149, 149/3 napsat do sešitu, pracovní sešit str.30, úkol čj - zde

18.3. úkol čj - pracovní list  + práce s učebnicí -  slovesa zde

17.3. úkol čj -     zde                      + práce navíc nepovinná - zde

16.3. první úkol již zaslán emailem - https://www.zs-stepanska.cz/?download=1314 , prosím stáhnout a vypracovat, poslat zpět na adresu kapapaka@seznam.cz

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

MATEMATIKA

25. 3. PŘIDALA JSEM DVA NOVÉ TESTY NA SCIODAT.CZ  - termín ukončení je nejpozději ve středu 1.4. (za týden to všichni zvládneme). Pokud se někomu test nepodaří, napište mi, vložím vám druhý pokus na opravu :-)

Úkoly pondělí 30. 3. - pátek 3. 4.

Opakujeme převody jednotek a písemné dělení dvojciferným dělitelem. 

pracovní sešit str. 13 (str. 13 ke stažení zde)

výuková videa  - písemné dělení dvojciferným dělitelem      písemné dělení dvojciferným dělitelem 

pracovní list převody jednotek - vypracované prosím odevzdejte na Škole v pyžamu   PL ke stažení zde    

pracovní sešit str. 46 - obvod čtverce a obdélníku 

Úkoly čtvrtek 26. 3. a pátek 27. 3. 

V závěru týdne se budeme věnovat geometrii :-). Slyším až sem, jak všichni voláte huráááá. Není třeba se obávat, opět to zvládneme levou zadní! Čeká nás opakování obvodu čtverce a obdélníku. 

Pro připomenutí učiva si pouze projděte v učebnici str. 133 - 135. Ve starším vydání hledejte kapitoly s názvem OBVODY GEOMETRICKÝCH ÚTVARŮ. Připomeňte si vzorce a způsob výpočtů. Poté si vypracujete stranu v pracovním sešitě. 

Výukové video OBVOD ČTVERCE

Výukové video OBVOD OBDÉLNÍKU

Pracovní sešit str. 45  (str. 45 ke stažení zde)

Úkoly pondělí 23. 3. - středa 25. 3. 

Pokračujeme v opakování převodů jednotek.  V tomto týdnu se budeme soutředit na převody jednotek hmotnosti. 

Výukové video, pokud si potřebujete převody jednotek hmotnosti připomenout.   ZDE

Nové vydání učebnice str. 18 cv. 3,4,5  (vypracovat do školního sešitu, případně do náhradního sešitu, všechna cvičení řádně označit; tzn. ke každému cvičení napsat str. z učebnice a číslo cvičení)

Starší vydání učebnice str. 17 cv. 3,4,5 (vypracovat do školního sešitu, případně do náhradního sešitu, všechna cvičení řádně označit; tzn. ke každému cvičení napsat str. z učebnice a číslo cvičení)

Pracovní sešit str. 12 (str. 12 ke stažení zde)

Většina z vás úspěšně zvládla první dva testíky na www.sciodat.cz.  Jste šikovní, moc vás chválím. V tomto týdnu vás čekají další dva :-)

Úkoly čtvrtek 19.3. a pátek 20.3.

Pracovní sešit str. 11 (str. 11 ke stažení zde)

Test z převodů jednotek času a test z osové souměrnosti - zkusíme společně první pokus on-line testování na www.sciodat.cz

přihlášení k testování zde

Informace pro děti:

Přihlašovací údaje k testování zašlu rodičům na email. Kdo je nedočkavý a  chce začít hned testovat, může si o přihlašovací údaje napsat na můj telefon 734 312 962.  Moje číslo si uložte, ať můžeme být v kontaktu. Když budete potřebovat poradit, neváhejte zavolat. Testíky jsou krátké a určitě je výborně zvládnete. Testování si můžete spusti kdykoliv, nejpozději však do středy 25.3. 

Na čtvrtek 19.3. jsem vám zadala vypracovat str. 11 v pracovním sešitě. Další úkoly očekávejte v pondělí.  

Úkoly z  matematiky pondělí 16.3. - středa 18.3. 

Pracovní sešit str. 10  (str. 10 ke stažení zde)

Nové vydání učebnice: str. 76 cv. 15, str. 77 připomeň si jednotky času  cv. 4, 5, 6 (vypracovat do školního sešitu, případně do náhradního sešitu, všechna cvičení řádně označit; tzn. ke každému cvičení napsat str. z učebnice a číslo cvičení)

Starší vydání učebnice: str. 75 cv. 15, str. 76 připomeň si jednotky času  cv. 4, 5, 6 (vypracovat do školního sešitu, případně do náhradního sešitu, všechna cvičení řádně označit; tzn. ke každému cvičení napsat str. z učebnice a číslo cvičení)

písemné dělení dvojciferným dělitelem možno procvičovat online: http://rysava.websnadno.cz/matematika_5.roc/pisemne_deleni_dvojcif1.htm


ANGLIČTINA

Úkoly z anglického jazyka:

skupina pí. uč.  M. Kocourkové: kontaktní údaje: Michaela.Kocourkova@zs-stepanska.cz, tel. 607876515. V případě potřeby se určitě ozvěte. Děkuji.

Učivo je vloženo v Pyžamu :-) Těším se na vás. MK


                                                 6.-8.4.  - vše je podrobně po jednotlivých dnech dle rozvrhu rozepsáno na www.skolavpyzamu.cz.

Zde jen pro info: opakování Unit 4 na stránkách Oxford University Press k našim učebnicím: http://elt.oup.com/student/project/level1/unit04/?cc=cz&selLanguage=cs + vyplnění testu a vložení na   www.skolavpyzamu.cz.

                                                            - Easter - zadáno na Pyžamo

Prosím o registraci do Školy v pyžamu, kdo ještě tak neučinil, viz info níže. Děkuji.


                                                 pondělí 30.3.  ústně SB 49 + sepište si další hudební nástroje, které znáte. Doporučuji použít tento slovník: http://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky. Potom vyplňte křížovku WB 38.

Další úkoly najdete na stránce 5. A na Škole v pyžamu - je potřeba se zaregistrovat pod maličko pozměněným jménem, např. petra.vesela2 - dále text níže. Thank you.

Prosím o registraci ve "Škole v pyžamu" ve třídě 5. A, abychom se mohli spolu online sejít a projít probírané učivo. Aplikace funguje v PC i mobilních telefonech (v PC použijte prohlížeč Google Chrome, nefunguje v Exploreru). Otevřete si, prosím, tento odkaz: http://www.skolavpyzamu.cz/errjc a klikněte na "vytvořit si nový účet" (jméno např. pepik.krtecek, heslo krtecek). Tím se vám otevře přístup do naší online třídy. Ovládání "Školy v pyžamu" je velmi jednoduché, umožňuje mi nahlížet do vašich prací (stačí vložit foto z telefonu), opravit potřebné,napsat komentář, virtuálně se setkat aj. V případě problému s přihlášením, volejte, pište, však víte (kontak výše). Pokud by někdo z vás neměl přístup k PC nebo telefonu s internetem, dejte mi též vědět. Děkuji Vám.

Zároveň prosím ty, kteří ještě tak neučinili, o dodání projektu My Day. Thank you. 


                                                      do 27.3.  project My Day (co děláte během dne - toho všedního, nebo těchto "nevšedních", které prožíváme nyní), podle SB 42, slovní zásoba Project 1 Unit 4 (především Unit 4B - WB 83). Projekt můžete vypracovat na papír a zaslat jako fotografii do emailu, MMS, WhatsAppu, Messengeru, jak je vám libo. Také můžete použít Power Point, Word aj., vložit obrá zky, fotografie. Záleží jen na vaší kreativitě a možnostech.

Zašlete mi nejlépe do pátku 27.3. Děkuji, těším se!        


                                                      do 20.3. SB a WB Unit 4C (přítomný čas prostý, pozor na 3. os . č.j.) + Vocabulary, Grammar WB 75-76, + poslechy z CD (vloženo vzadu v PS), procvičování online: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index (přihlašovací údaje mají děti vlepené na vniřní straně obálky pracovního sešitu)

vysvětlení přítomného času prostého: https://www.youtube.com/watch?v=pehB3Lu2BxM

Nejprve si projděte text a cvičení v učebnicích, poté gramatiku vzadu v pracovním sešitě a získané znalosti a slovní zásobu uplatníte ve cvičeních z pracovního sešitu.                                               


                                                       do 13.3. - SB a WB Unit 4B + Vocabulary, Grammar WB 75-76, + poslechy z CD (vloženo vzadu v PS), procvičování online: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index (přihlašovací údaje mají děti vlepené na vniřní straně obálky pracovního sešitu)                                                      

                                                    


skupina p. uč. P. Juriče

My dear and clever pupils, let´s start with online home education!

Vždy, nejpozději v pondělí ode mne dostanete nové instrukce (materiál ke stažení na těchto stránkách vaší třídy) se všemi úkoly, které byste měli splnit v následujícím týdnu. Bude se jednat o úkoly k vypracování v učebnici a pracovním sešitě, dále pracovní listy, online odkazy na videa, procvičování či tutoriály. Vždy dostanete podrobné instrukce, kam a jak daná cvičení vypracovat, bude zde vysvětlena gramatika a nové učivo, které se nám v lekci obejví. Poctivě si práci rozvrhněte, tak abyste ji hravě zvládli. Kdykoliv se můžete obrátit na můj e-mail: Petr.Juric@zs-stepanska.cz nebo mi zavolat na tel. číslo: 725105865. Pokud budete potřebovat, neváhejte/ napište / zavolejte - rád individuálně vysvětlím, poradím, ujistím, že vše děláte správně. A každý den povinně písničku: "Don´t worry, be happy"  

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

Týden: 6.  – 10. 4. 2020      Materiál AJ / 5 A.B ke stažení zde 

Týden: 13.  – 17. 4. 2020   Materiál AJ / 5 A.B ke stažení zde 

Týden: 20.  – 24. 4. 2020   Materiál AJ / 5 A.B ke stažení zde 


skupina pí. uč. H. Bernardové:

Týden: 16. – 22. března 2020

Učebnice: 85

Pracovní sešit: 68 + Přehled mluvnice k lekci 3 na stranách 73 a 74 + slovíčka k lekci 3 na straně 82

Extra materiály:  https://docs.google.com/document/d/1Iv1BKR9-yvXMWD-2vA9zaK9qZyg01yOdMWrkV7nglnk/edit?usp=sharing

(Google Dokument si, prosím, stáhněte a uložte ve svém počítači a teprve poté vyplňujte.)

Online procvičení k příslušné lekci, které najdete zde: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index

Týden: 23. – 27. března 2020

Extra materiály: Opakování lekce 3-

https://docs.google.com/document/d/1zCeJWFiY1GYVNIZyRRHzgx1lqQxX9zEe_IYsavxgYXc/edit?usp=sharing

(Google Dokument si, prosím, stáhněte a uložte ve svém počítači a teprve poté vyplňujte.)

Týden: 30.3. – 3.4. a dále

Vážení rodiče a studenti, z důvodu nepřehlednosti a přetíženosti školních stránek budu nadále zadávat úkoly prostřednictvím google dokumentu.

Year 5

Vždy tam napíši i kdy a jakým způsobem mají žáci úkoly odevzdat. Prosím, ať zadané úkoly plní pokud možno v termínu, neboť každá dobře odvedená práce se kladně odrazí v jejich závěrečném hodnocení.Pokud budete mít nějaké dotazy, kontaktujte mne na emailu: Helena.Bernardova@zs-stepanska.cz

Adresu google dokumentu si, prosím, uložte někam do svého počítače, abyste ji měli i v případě kolapsu školních webových stránek. 


PŘÍRODOVĚDA

Úkoly z přírodovědy do 20. 3

PS str. 29 a 30. Uč. str. 53 - 54 přečíst a s pomocí učebnice vyplnit výukový pracovní list - Opěrná soustava, který bude sloužit jako zápis do sešitu   Výukový pracovní list - opěrná soustava Možnost využít i výukovou prezentaci ze stránek :https://brumlik.estranky.cz/clanky/prirodoveda/5.rocnik/clovek.html. Pustit si Byl jednou jeden život - kosti - odkaz:https://www.youtube.com/watch?v=wR0fRqRY0Ok

Úkoly z přírodovědy do 27. 3.

Svalová soustava - vyplnit PL - svalová soustava podle učebnice, str. 55. PL - Svalová soustava Opět bude sloužit místo zápisu. Kdo chce, tak si pustí další díl seriálu Byl jednou jeden život: https://www.youtube.com/watch?v=3FjgFvKWTK4

Na procvičení si vyplňte v PS str. 31/2,3. Jako dobrovolné přikládám odkazy na webové stránky s kvízy na procvičení kostí a svalů. http://rysava.websnadno.cz/prirodoveda_5.roc/kostra.htm (kosti), http://rysava.websnadno.cz/prirodoveda_5.roc/svaly.htm (svaly)

http://zs.ujezdubrna.info/testy_a_vyuka/testy/prir/k1/procvk1t.htm - tento odkaz je na další procvičování všech kostí , takže zde nemusíte dělat test

Pří: Týden 30. 3. - 3. 4.

Instrukce k učivu se budou postupně přesouvat na stránky "Škola v pyžamu", ale ke stažení budou ještě k dispozici i zde. Pracovní list na procvičení pokud máte možnost, tak mi přepošlete nejlépe pomocí "Školy v pyžamu", případně na email: Pavla.Sramkova@zs-stepanska.cz PL - pohyb

Podle prezentace si udělejte zápis do sešitu (prezentaci mi neposílejte!) a pusťte si další díl: Byl jednou jeden život - kůže. Odkaz je v prezentaci: Kůže

Pří: Týden od 6. 4. do 10. 4.

V tomto týdnu nebudeme probírat nové učivo, ale jen si zopakujeme pomocí pracovního listu. Pokud nemáte možnost si list vytisknout, nevadí, klidně napište jen odpovědi očíslované na papír, vyfoťte je a pošlete zpět - nejlépe na "Školu v pyžamu"- PL - Opěrná a pohybová soustava,  Pokud někdo ještě neodevzdal předchozí PL - pohyb, tak mi ho také prosím pošlete.

Krásné Velikonoce :-)

Pří: Další úkoly budou již jen na Škole v pyžamu :-)


VLASTIVĚDA

Ucelené učivo je k dispozici na online učebnici (ke stažení zdarma) Vlastivěda pro 5. ročník Red Monster: https://uuos9.plus4u.net/uu-mall-orderg01/29537617-9602198313a643cab1bcdd41a24a6fc9/orderProduct?productCode=upb_rm_vlastiveda5  , 

učebnice ZEMĚPIS - str. 34 - 35 -Moravskoslezský kraj + pracovní sešit str. 21

učebnice ZEMĚPIS - str. 30 - 33 - Olomoucký a Zlínký kraj + pracovní sešit str. 19 -20 

učebnice ZEMĚPIS - str. 28- 29- Jihomoravský kraj + pracovní dešit sstr.18

vlastivěda dějepis - pustit si Udatné dějiny národa českého - díly 90 - 92 ( + v rámci opakování i díly před nimi )

úkoly z naší učebnice a pracovního sešitu :  ZEMĚPIS - učebnice str. 26 a 27 - kraj Vysočina + pracovní sešit str.17

                                                                            DĚJEPIS - učebnice str. 19 - 21 (2.pl.19.stol.) + pracovní sešit str.16 - 18St 4. 3. - přírodověda - opakování (ZOO, botanické zahrady, příroda v ČR, třídění organismů)

Středa 5. 2. - přírodověda - opakování (podnebné pásy)

Po 13.1. - přírodověda - opakování (podnebné pásy)

PŘEDVÁNOČNÍ DNY - ČTVRTEK 19.12., PÁTEK20.12

Vážení rodiče,

ve čtvrtek půjdeme   na vycházku - krmit racky a labutě k Vltavě, prosím připravte dětem staré pečivo. Učit se tedy 5. a 6. hodinu nebudeme.

V pátek půjdeme také na vycházku, na Staroměstskou radniční věž - prosí s sebou 70 Kč na vstup, popř. nějaké peníze na útratu. 

Po návratu  bude krátká besídka s rozdáním dárečků a ochutnávkou cukroví. Pokud nějaké máte napečené, prosím věnujte dětem trošku k ochutnání. V pátek budou končit děti podle rozvrhu, v 11.35 hodin.

Děkuji za pochopení a přeju hezké a klidné Vánoce a šťastný vstup do nového roku.  Se srdečným pozdravem K. Smetanová

Lyžařský výcvikový kurz:

termín: 19.1.-26.1. 2020 

odjezd: v 10h od školy

návrat: mezi 12h a 13h 

místo: chata Akuma - Rokytnice ned Jizerou

doplatek: 1800,- na účet školy po v.s. dítěte nebo v hotovosti v kanceláři školy

permanentky: 1650,- vybereme u autobusu

Prosíme rodiče, aby dětem označili lyže, lyžáky a hůlky, které mají z půjčovny.

V loňském roce se sešlo několik stejných setů jen podobných velikostí a děti si je nepoznaly!!!

seznam věcí

6. 12.  Mikuláš ve škole

St 4. 12. - přírodověda - opakování vesmír

15. 11. PROJEKTOVÝ DEN - přineste si s sebou pokud možno pláštěnku a 4 igelitové sáčky

Návštěva Planetária 22.10.

Pondělí 4. 11. - přírodověda - opakování (neživá příroda)

Pondělí 21. 10. - přírodověda - opakování (horniny, energetické suroviny)

Středa 2. 10. - přírodověda - opakování (příroda, nerosty)

Dobrý den, zdravím Vás v novém školním roce. 

Třídní schůzky se budou konat v úterý 10.9. v 17.30 ve třídě.

Prosím pořiďte dětem tyto pomůcky: *na VV -  vodové barvy, anilinky, tempery + 2x běloba navíc, černá tuš, špejle, 3x kulatý i plochý štětec ( tenký, střední, silný), lepidlo Herkules (stačí malé), voskovky,

                                                            * ve vybavení penálu by měly být pastelky ( stačí základní barvy ), nůžky a tužkové lepidlo

                                                            * Čj -  sešity 544 ( malé A5 linkované ) 4x, 

                                                            * Vlastivěda - sešit 444 ( A3 linkovaný ) nebo 440 ( A3 modrý bez linek, ale s podložkou) , možné je pokračovat v sešitě ze IV. třídy

                                                            * Pomůcky na dlaší předměty se děti dozví od vyučujících v průběhu týdne.

Zítra 3.9.se snad vypořádáme s nutnými třídnickými záležitostmi včetně rozdání učebnic, od  středy se už učíme podle rozvrhu. Přejme si hezký start do nového školního roku a jeho pohodový průběh, 

                                                                            s pozdravem K.Smetanová

                                                           

Pomůcky na matematiku:

obyčejná tužka 2x

ořezávátko, guma

kružítko

pravítko s ryskou 2x, dlouhé pravítko (30cm)

sešity:

1x 420 + podložka (A4 bez linek)

1x 544

1x 524 

Ozdravný pobyt Orlík (společně se IV.A)

* na hradě Zvíkově

na parníku po přehradě

Odpočinek na obchůzce krajem - hřiště u hospody v obci Chrást

náš bazén uprostřed lesa plného světlušek

Ve středu 19.6. nás čeká výjimečná akce.  Od 8 hodin budeme hosty svatovítské katedrály a bude nám umožněna samostatná prohlídka včetně hrobek českých králů. Je tedy nutné být v 8 hodin přímo před katedrálou, proto sraz u školy je už v 7.25 a odchod nejpozději v 7.30. Nemůžeme na nikoho čekat, proto ten, kdo se opozdí , bude doploledne společně s páťáky. Prohlídka katedrály je zdarma. 

Po návštěvě katedrály se vydáme na Petřín, navštívíme zrcadlové bludiště ( prosím 30 Kč na vstup) a vycházku zakončíme na hřišti u lanovky. Návrat ke škole je 12.30.

Prosím, aby děti měly s sebou svačinu, pití, pohodlnou obuv a nějaké kapesné na případnou zmrzlinu. 

V pondělí 17.6. půjdeme do divadla Ponec na taneční vystoupení  pro děti Pink for girls and blue for boys.

Představení je zdarma, půjdeme po 1. vyučovací  hodině a vrátíme se až na konci vyučování, t.j. v

13.25. S sebou pohodlné oblečení a obuv ( v případě hezkého počasí půjdeme po představení někam 

ven), dostatek pití, svačinu + případně 30 Kč na zmrzlinu. 

V pátek 14. 6. pojedeme do Kyjí na přírodověd

výukový program ŽIVOT VODY.

Sraz v 7. 50 před školou.

Návrat do 13 hodin.

S sebou: vhodné oblečení do přírody, pokrývku hlavy,

svačinu, dostatek pití, psací potřeby, blok.

Cena programu je 50 Kč.

Informace k ozdravnému pobytu Marina Orlík naleznete zde: https://www.zs-stepanska.cz/index.php?d=2019-06-23#

A opět prověrky s blížícím se vysvědčením :  Vlastivěda -dějepis- čtvrtek 6.6. - Přemyslovci, knížata i králové, život ve středověku, hrady,kláštery

                                                                         Český jazyk - středa 12.6.podstatná jména a slovesa ( ml.kategorie), podmět a přísudek, shoda podmětu s přísudkem, věta jednoduchá a souvětí + kontrolní diktát ( i/y v koncovkách podstatných jmen a sloves )

Vítejte v novém roce 2019

Po 20. 5. - výukový program pole 4. a 5. vyučovací hodina

Dobrý den,

tak se zase blíží čtvrtletí, a proto musíme napsat čtvrtletní práci :  Bude v pátek 12.4. - podstatná jména ( rod, , pád, vzor) + doplňování i/y podle vzorů,tonyma, slova mnohoznačná

dále slovesa - osoba, číslo, čas, způsob - pozor na rozkazovací a podmiňovací), I/y v přítomném čase. Dále celkové opakování - synonyma, antonyma, slova mnohoznačná, kořen slova a předpony ( ob, roz, nad, apod.)

Ve středu 10.4. Napíšeme kontrolní diktát

Ve čtvrtek opravnou malou prověrkuz Vlastivědy - slepá mapa - řeky ČR ( u některých dětí  dopadla špatně)

Vážení rodiče,

v pondělí 28.1. jdeme na exkurzi do svíčkárny a čokoládovny, máme tam objednané dva pořady. Cena je 195 korun. Od školy odcházíme už v 7,30. Prosím tedy o včasný příchod. Pojedeme metrem B ze stanice Palackého náměstí, je možné tedy se sejít také v 7 40 před vchodem do metra. Napište mi prosím SMS zprávou, pokud někdo z dětí přijde až tam.

Na naší škole probíhá ten den veliký šachový přebor pražských škol, tudíž musíme uvolnit i jídelnu. Z exkurze se budeme vracet cc v půl jedné rovnou do jídelny v Sokolské ulici č. 6 ( pěšky z náměstí I.P.Pavlova).  Děti si je tedy možné vyzvednou cca ve 12.45 před touto budovou. Pokud děti půjdou do ŠD, tak ten den bude v DDM ve Slezské ulici č.21 ( z náměstí Míru tram 10,16,23 1 stanice -Šumavská )- tam je po obědě odvedeme.. Je možné si je vyzvednout přímo tam ve 14.30  nebo pak před naší školou v 15 hodin. V tuto hodinu také končí provoz ŠD v tento den.

Pokud Vaše dítě nechodí  nebo ten den nepůjde do ŠD, napište mu prosím lísteček, že může samo odejít rovnou z jídelny ve Slezské ulici.

Děkuji za pochopení, s pozdravem K.Smetanová

V úterý 22.1. budeme psát čtvrtletní práci z Čj - vyjmenovaná slova, slovní druhy ( poznat a určit jasné případy ) a u podstatných jmen rod, číslo a pád.

28.1. půjdeme na exkurzi do svíčkárny Rodas Šestajovice - výroba svíček a čokolády. Vstupné je 195 krun. 

Lyžařský kurz v Herlíkovicích - 6.1. - 12.1 

  

Lyžování na kopci Bubákov a sochy ze sněhu

  

 

Školní rok 2018/19

Vážení rodiče,

blíží se konec roku a příští týden bude probíhat od středy trochu jinak :  Středa 19.12. bude vystoupení v kostele - doplední bude zároveň generální zkouškou. Prosím, dejte dětem teplé oblečení, boty - budeme dvě hodiny sedět ve studených lavicích. Odpolední vystoupení bude od 17 hodin.

                                                                                                                           Ve čtvrtek 20.12.. jdeme do kina na Anděl - kino Sinestar, film Grinch, cena je 104 Kč. Od školy musíme odejít v 7.45, prosím o včasný příchod. Ve škole budeme zpět do 11 hodin. Vyučování skončí v 11.35                                  V pátek 21.12. máme třídní besídku + půjdeme krmit labutě na Palackého náměstí. ( nejlepší je starý nakrájený chleba).  Pokud byste mohli doma postrádat trochu cukroví, měli bychom ochutnávku. Dále prosím dejte dětem skořápku od oříšku, jednu prskavku, jedno jablko - zkusíme si některé vánoční zvyky.  Besídka skončí v 11.30 hodin.

Dále prosím zaplaťte brzy doplatek na lyžařský kurz. Podrobnější informace o lyžařském kurzu dostanete do konce týdne.

Přeju Vám pohodové Vánoce a šťastné vykročení do nového roku,  K.S.

Vážení rodiče,

prosím o doplatek 3100,- na lyžařský kurz v hotovosti

v kanceláři školy. Cena zahrnuje i ski pass.

lyžařský kurz Herlíkovice

odjezd: neděle 6.1. 2019 od školy ve 13 h

návrat: sobota 12.1. ke škole okolo 12 h (budeme upřesňovat)

k autobusu: vyplněnou bezinfekčnost (děti dostanou před Vánoci) a léky, kdo užívá

s sebou: lyže, boty na lyže, hůlky, helma, doporučujeme i páteřák

oblečení: lyžařské kalhoty, bunda, mikina či svetr, termoprádlo, nákčník, lyžařské rukavice,

dostatek spodního prádla a ponožek včetně lyžařských, pyžamo a oblečení do chlupy, přezůvky

 • Motto: Vzdělání, sebevědomí, slušnost.
 • Akce

  <Červenec 2020>
  poútstčtsone
  0102030405
  06070809101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
 • Ankety

 • Odkazy