VI. A

Vítejte na stránce třídy VI. A

Školní rok 2019/20

Třídní učitel: Tomáš Knobloch


AJ Kyselá - připomínám dnes odevzdání testu na známky! Zde na webu ke stažení pod odkazem Test ke stažení zde. Děkuji :)


Dějepis

1. 4. Prezentace k řecko-perským válkám a doprovodný text

24. 3. Doprovodný text k prezentaci Archaické Řecko - velá řecká kolonizace

18. 3. Doprovodný text k prezentaci Archaické Řecko Text obsahuje výklad k první části prezentace Archaické Řecko. Doufám, že se podařilo vytvořit srozumitelný text s co nejmenším počtem překlepů, opakujících se slov a dalších nedostatků. Uvítám zpětnou vazbu. J. Verner (druhá část - velká řecká kolonizace bude následovat) 

18. 3. Prezentace: Archaické Řecko Proveďte podle prezentace zápis do sešitu (do 25. 3.) 


zeměpis

2.4. test z atmosféry - zde - prosím vypracovat a poslat na adresu kapapaka@seznam -  do 7.4. ( Věřím, že jste si prohlédli prezentaci z 25.3. a udělali zápis do sešitu. )

Upozorňuji na to, že jsem zatím nedostala od všech dva  opakovací testy z hydrosféry. Termín odevzdání je 3.4.

25.3. prezentace Atmosféra - zde  zápis do sešitu.

20.3.. vypracujte a pošlete mi zpět, děkuji. pracovní list - hydrosféra - zde

Dobrý den, milí žáci. Doufám, že nám práce přes internet půjde. Slibovaný test z hydrosféry máte v odkazu, prosím vplňte jej a přepošlete mi na adresu kapapaka@seznam.cz. 

Další práci pošlu později, s pozdravem K.S. https://www.zs-stepanska.cz/?download=1313


Vážení rodiče a žáci. Omlouvám se, pravděpodobně se mi při vkládání textů povedlo smazat veškerý obsah stránek třídy. Během zítřejšího dne bude vše podstatné doplněno zpátky. Děkuji za pochopení, Tomáš Knobloch.


Český jazyk + přírodopis
V nejbližších týdnech se asi neuvidíme, zkusíme se tedy učit online, je to nová zkušenost pro vás i pro mě. Základním komunikačním kanálem bude stránka classroom.google.com. To je platforma, která nám umožňuje spolu komunikovat, já vám tam budu zadávat úkoly a materiály z češtiny a přírodopisu, vy je můžete postupně plnit a odevzdávat. Během dneška se na ni prosím všichni přihlaste – potřebujete google účet, každý, kdo má Android ho má. Kdo nemá, založte si gmail, pak už přihlášení bude jednoduché. Stačí na stránce zadat kód gtwhiy5 a už jste uvnitř.
V přírodopise se podobně budou objevovat pracovní listy, případně videonahrávky s „přednáškami“, které si zpracujete do sešitu, také možná jiné věci, které mě ještě napadnou.


Aj (skupina pí. uč. Kyselá)

Hello pupils :) Vaše úkoly na dané týdny jsou následující. Udělejte si vše poctivě a v termínu, ať se vám toho moc nenakupí a nemáte potom hodně práce. Best wishes, Katka

Materiály na celý týden najdete níže v odkazu. Máte zde vše vysvětleno a popsáno (co, kde a jak vypracovat). Každý týden přidám nový odkaz, kde budou nové úkoly - vždy napíšu, že je odkaz aktualizován.

Týdny od 11. - 20.3.2020

Týden od 23. - 27.3.2020                 Test: TEST ke stažení zde

Týden od 30.30 - 3.4.2020 Materiály ke stažení zde


Aj (skupina pí. uč. Bernardové)

Týden: 16. – 22. března 2020

Učebnice: 50, 51 + připravit si recept a postup přípravy oblíbeného pokrmu

Pracovní sešit: 39, 40, 41 + Přehled mluvnice k lekci 4 na stranách 75, 76

Extra materiály:

https://docs.google.com/document/d/10QFElfJkqsQcBrzgSVXgY19KGXQsmJjblW_AK-hz4TM/edit?usp=sharing

(Google Dokument si, prosím, stáhněte a uložte ve svém počítači a teprve poté vyplňujte.)

Týden: 23. – 27. března 2020

Učebnice: 54, 85

Pracovní sešit: 42, 43 + slovíčka k lekci 4 na straně 83

Extra materiály:

Online procvičení k příslušné lekci, které najdete zde: https://proj.ouponlinepractice.com/auth/index

Corona Chronicles

Tato část práce bude tento týden nepovinná, ale přesto bych uvítala, kdyby se na ni každý z vás podíval a napsal alespoň jeden příspěvek, příští týden pak budou povinné alespoň 3 příspěvky od každého z vás a na některé dny vyhlásím speciální témata jako recepty, deskové hry a podobně (sledujte prosím tuto stránku). Přesto to, prosím, neberte jako domácí úkol, spíše jako takový náš třídní facebook, kde můžete sdílet své zážitky, pocity a fotky z mimořádných korona prázdnin, a kde si můžete psát a číst o tom, co dělají vaši spolužáci, a jak se jim daří. Příspěvky prosím vždy pište v angličtině, každý označte datem a dejte pozor, ať omylem nesmažete příspěvky někoho jiného. Pokud se nám náš speciální korona deník povede, vytiskneme si ho a vystavíme ve škole na památku. Soubor si nestahujte, upravujte ho přímo na níže uvedené webové stránce:

Týden: 30.3. – 3.4. a dále

Vážení rodiče a studenti, z důvodu nepřehlednosti a přetíženosti školních stránek budu nadále zadávat úkoly prostřednictvím google dokumentu. Vždy tam napíši i kdy a jakým způsobem mají žáci úkoly odevzdat. Prosím, ať zadané úkoly plní pokud možno v termínu, neboť každá dobře odvedená práce se kladně odrazí v jejich závěrečném hodnocení.Pokud budete mít nějaké dotazy, kontaktujte mne na emailu: Helena.Bernardova@zs-stepanska.cz

Adresu google dokumentu si, prosím, uložte někam do svého počítače, abyste ji měli i v případě kolapsu školních webových stránek:


Corona Chronicles - Year 6


M - úvodní informace

M - týden 16. - 22. 3. (opakování zlomky, osová souměrnost)

M - týden 23. 3. - 29. 3. (středová souměrnost)

M - týden 30. 3. - 5. 4. (úvod - procenta)

M - Přesouváme se na Google Classroom! kód: jg6jm2u