VII. A

Vítejte na stránce třídy VII. A

Školní rok 2019/20

Třídní učitel: Kateřina Kyselá

DŮLEŽITÁ INFORMACE: 

Vzhledem k přetíženosti školního serveru bude postupně většina materiálů ukládána na web skolavpyzamu.cz. Během krátkého přechodného období raději sledujte oba informační kanály, tedy školu v pyžamu i naše třídní stránky.

Matematika již bude uložena celá na novém portálu.

Přihlásíte se kliknutím na níže uvedený odkaz, vytvořte si svůj účet :

https://www.skolavpyzamu.cz/2fa9c
Pracovní plán učiva pro období neúčasti žáků ve škole

  • pokud nemáte možnost PL vytisknout, vypracujte daná cvičení do školního sešitu
  • v případě dotazů neváhejte vyučující kontaktovat
  • e-mailová adresa třídního učitele: katerina.kysela@zs-stepanska.cz


Český jazyk

Vážení žáci. Od příštího týdne se výuka a zadávání úkolů pro český jazyk přesouvá VÝHRADNĚ na portál Škola v pyžamu. Na stránkách tedy již nebude nic zadáváno. V případě potíží se na mě obracejte. Děkuji, Tomáš Knobloch.

Týden od 30.3 - 3.4.2020

Dobrý den, včera se nám to smazalo, tak tedy znovu, snad zadám to stejné, pokud ne, napište mi to do mailu, prosím: :) 
Na stránce https://www.mojecestina.cz/article/2019020301-test-vetne-cleny-kone-a-ponici vyplňte test a do pátku mi mailem (Tomas.Knobloch@zs-stepanska.cz) pošlete printsreen s výsledkem. 
Dále si prosím projděte tabulku na https://www.pravopiscesky.cz/vetne-cleny-prehled-pra-1137-8157.html a do sešitu si vlepte nebo přepište ty větné členy, které zatím umíme (podmět, přísudek, předmět, přívlastek shodný a neshodný a příslovečné určení času, místa a způsobu. 
Z učebnice si projděte tabulku na straně 93 – přísudek a do sešitu vypracujte cvičení 1 na straně 93/94, stačí vypsat přísudky. 

Literatura – na stránce https://cs.wikisource.org/wiki/Vlastn%C3%AD_%C5%BEivotopis_Karla_IV./Kapitola_osm%C3%A1 si přečtěte ukázku z Díla Vita Caroli – vlastní životopis Karla IV.

Napište mi do mailu (s mluvnicí) odpověď na tyto otázky: 1) Jakým jazykem byl tento životopis napsán a 2) do kterého roku jej pravděpodobně Karel psal sám. 
Díky, to je tento týden vše.


Zeměpis

Týden od 30.3 - 3.4.2020

Tento týden se společně podíváme na poslední část světa pro letošní školní rok - Jižní Ameriku. Začneme se státem Ekvádor. Vaším úkolem bude přečíst si informace o Ekvádoru z této webové stránky: https://www.dnesjimjako.cz/2020-ekvador/o-ekvadoru. Poté se podíváte na pracovní list, přečtete si další informace a odpovíte na otázky :) Pracovní list ke stažení zde

Týdny od 6. - 17.4.2020

Shlédněte dokumenty:

Bolívie: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185966822-na-ceste/207562260120016-na-ceste-po-jezere-titicaca

Paraguay: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1185966822-na-ceste/210562260120010-na-ceste-po-gran-asuncionu


Dějepis

23. 3.  Doprovodný text k prezentaci Poslední Přemyslovci II -  Doufám, že se podařilo vytvořit srozumitelný text s co nejmenším počtem překlepů, opakujících se slov a dalších nedostatků. Uvítám zpětnou vazbu. J. Verner

23. 3. Prezentace Poslední Přemyslovci II navazuje na látku, kterou jsme probírali před přerušením výuky. Jedná se o vládu Přemysla Otakara II.; Václava II. a Václava III. Do sešitu vypracujte zápis podle uvedené prezentace.


Německý jazyk

Vypracované materiály lze pro kontrolu zasílat v elektronické podobě na e-mailovou adresu: jiri.verner@zs-stepanska.cz

26. 3. Materiály k tématu Meine Familie - část jsme již probírali, zopakujte slovní zásobu, opět se setkáte se slovesem "haben", poznáte množná čísla některých podstatných jmen, krátký text o vaší rodině (vizte poslední úlohu) pošlete do 3. 4. 2020 na e-mail: jiri.verner@zs-stepanska.cz

18. 3. Lekce 3 vypracujte cv 1 - 3; dále si projděte shrnutí učiva

16. 3. Opakování - časování sloves


Fyzika

16. 3.: úkoly do 20. 3.: zadání ke stažení zde (odkaz na pracovní listy zde)

23. 3.: úkoly do 27. 3.: zadání ke stažení zde

30. 3.: úkoly do 3. 3.: zadání ke stažení zde (pozor - odevdání úkolu do 5. 4.)

05. 4.: zadání úkolů nyní najdete ve Škole v pyžamu


Přírodopis

Úkoly do 20. 3.

Vyplnit PL: Opakování savci

PL - savci

Týden od 23. 2 do 27. 3.

Ještě zůstaneme chvíli u savců s posledním dokumentem a potom se již vrhneme na rostliny. Kdo si bude chtít prohlédnout i další díly, tak samozřejmě v aktivitě mu bránit nikdo nebude.  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1130426730-zivot-savcu-podle-davida-attenborougha/204382526240009-spolecensky-zebricek/Tentokrát se příběh savců bude věnovat společenskému žebříčku PL-život savců-společenský žebříček - tento PL mi pošlete vyřešený na email

Pro kontrolu přikládám řešení většího opakovací PL:  PL - savci-řešení a na závěr přikládám prezentaci na další práci: Botanika

Týden od 30. 3. do 3. 4.

Kdo ještě neodevzdal práci z minulého týdne, tzn. PL - život savců - společenský žebříček, prosím o odevzdání k hodnocení. Procvičujte si poznávání savců, přikládám prezentaci: Poznávání savců a možné webové stránky, která mají sice denní limit zdarma, ale je možné každý den procvičovat: https://www.umimefakta.cz/cviceni-nasi-savci. Nové učivo máte v prezentaci:Mechorosty (prezentaci mi neposílejte!)

Týden od 6. 4. do 10. 4.

V tomto zkráceném týdnu nebudeme pokračovat s novým učivem, ale jen si zopakujeme pomocí PL savce PL-opakování savci.  Vyřešené PL mi pošlete zpět na "školu v pyžamu". Znovu připomínám, že od některých nemám stále odevzdanou práci PL - život savců - společenský žebříček. Využijte tento čas k doplnění chybějící práce :-)

Užijte si krásné velikonoční svátky :-)

Další úkoly budou uloženy jen na Škole v pyžamu :-)


ANGLICKÝ JAZYK

Aj (skupina pí. uč. Kyselá)

Hello pupils :) Vaše úkoly na dané týdny jsou následující. Udělejte si vše poctivě a v termínu, ať se vám toho moc nenakupí a nemáte potom hodně práce. Best wishes, Katka

Materiály na celý týden najdete níže v odkazu. Máte zde vše vysvětleno a popsáno (co, kde a jak vypracovat). Každý týden přidám nový odkaz, kde budou nové úkoly - vždy napíšu, že je odkaz aktualizován.

Týdny od 11. - 20.3.2020

Týden od 23. - 27.3.2020               Test: TEST ke stažení zde

Týden od 30.3. - 3.4. 2020

Týden od 6. - 10.4.2020

Týden od 14. - 17.4.2020

Další týdny: pouze na Škole v pyžamu


Aj (skupina p. uč. Juriče)

My clever students, let´s start with online home education!

Vždy, nejpozději v pondělí ode mne dostanete nové instrukce (materiál ke stažení na těchto stránkách vaší třídy) se všemi úkoly, které byste měli splnit v následujícím týdnu. Bude se jednat o úkoly k vypracování v učebnici a pracovním sešitě, dále pracovní listy, online odkazy na videa, procvičování či tutoriály. Vždy dostanete podrobné instrukce, kam a jak daná cvičení vypracovat, bude zde vysvětlena gramatika a nové učivo, které se nám v lekci obejví. Poctivě si práci rozvrhněte, tak abyste ji hravě zvládli. Kdykoliv se můžete obrátit na můj e-mail: Petr.Juric@zs-stepanska.cz nebo mi zavolat na tel. číslo: 725105865. Pokud budete potřebovat, neváhejte/ napište / zavolejte - rád individuálně vysvětlím, poradím, ujistím, že vše děláte správně.

Každý den povinně song: "Don´t worry, be happy" !

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

Týden od 6. 4. - 10.4.2020       Materiál AJ / 7 A.B ke stažení zde!!

Týden od 14. 4. - 17.4.2020     Materiál AJ / 7 A.B ke stažení zde!!


Aj (skupina pí. uč. Bernardové)

Corona Chronicles

Tato část práce bude tento týden nepovinná, ale přesto bych uvítala, kdyby se na ni každý z vás podíval a napsal alespoň jeden příspěvek, příští týden pak budou povinné alespoň 3 příspěvky od každého z vás a na některé dny vyhlásím speciální témata jako recepty, deskové hry a podobně (sledujte prosím tuto stránku). Přesto to, prosím, neberte jako domácí úkol, spíše jako takový náš třídní facebook, kde můžete sdílet své zážitky, pocity a fotky z mimořádných korona prázdnin, a kde si můžete psát a číst o tom, co dělají vaši spolužáci, a jak se jim daří. Příspěvky prosím vždy pište v angličtině, každý označte datem a dejte pozor, ať omylem nesmažete příspěvky někoho jiného. Pokud se nám náš speciální korona deník povede, vytiskneme si ho a vystavíme ve škole na památku. Soubor si nestahujte, upravujte ho přímo na níže uvedené webové stránce.

Týden: 30.3. – 3.4. a dále

Vážení rodiče a studenti, z důvodu nepřehlednosti a přetíženosti školních stránek budu nadále zadávat úkoly prostřednictvím google dokumentu. Vždy tam napíši i kdy a jakým způsobem mají žáci úkoly odevzdat. Prosím, ať zadané úkoly plní pokud možno v termínu, neboť každá dobře odvedená práce se kladně odrazí v jejich závěrečném hodnocení.Pokud budete mít nějaké dotazy, kontaktujte mne na emailu: Helena.Bernardova@zs-stepanska.cz

Adresu google dokumentu si, prosím, uložte někam do svého počítače, abyste ji měli i v případě kolapsu školních webových stránek:

Corona Chronicles - Year 7


Matematika

Najdete ve Škole v pyžamu


Výchova k občanství

Najdete ve Škole v pyžamu